YÜRÜYEN KÖŞK’ÜN CAFE’SİNDE AYRIMCILIK

YÜRÜYEN KÖŞK’ÜN CAFE’SİNDE AYRIMCILIK
  • Yayınlanma Tarihi: 12.09.2019
Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara

Yalova’nın simgesi haline gelen Yürüyen Köşk’ün Cafe’sinde ayrımcılık.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Yalova’ya ilk ziyaretinde, Yalova iskelesinin hemen yanında bulunan büyük bir çınar ağacı dikkatini çekti. Ertuğrul yatını hemen durdurarak yatın kayığı ile çınarın altına gelerek mola verdi. İlk kahvesini bu çınarın altında yudumlarken, günümüze kadar gelecek olan yürüyen köşkün yapılma talimatını orada verdi. Benden sonra insanlığa miras olarak bırakılan yürüyen köşk 22 yapım aşamasından sonra faaliyete geçti.

Faaliyete geçtiği günden bu yana Gazi Mustafa Kemal  başta olmak üzere emanet ettiği Türk Milletine hizmet vermeye başlandı. Belirli bir zaman sonra içine kurulan cafe ise insan ayrımcılığı yaparak hizmetinde aksaklık yapmaktadır. Edilinen Bilgilere göre; geçtiğimiz günlerde biri kürt vatandaşı olduğunu söyleyen iki arkadaş Yürüyen Köşk’ün cafe’sinde çay içmeye karar vermesine rağmen bayan garsonlardan birinin “Rezervasyon” sözünden sonra kovuldular.

PARDON TÜM MASALAR REZERVASYONLU

Sabahın ilerleyen saatlerinde yürüyüş yapmaya gelen insanlardan başka kimsenin olmadığı saatlerde iki arkadaş çay için gittiği yerde bayan garsonun boş masaların üzerinde rezervasyon yazıları bulunmamasına rağmen gelen kişilerin tiplerine bakarak rezervasyon bahanesi ile kapı dışarı edildi. Mağdurlardan ismini vermek istemeyen vatandaş “kıyafetimize bakarak bize bir bardak çayı çok gördüler. Belki çok zengin olamayabiliriz. Belki de sosyetik insanlar olamayabiliriz. Sonuçta bu ülkenin insanıyız ve bizlerde o insanlar gibi burada yaşıyor ve burada çay içmeye hak ettiğimizi düşünüyoruz. Bu yüzden o gün yaşadıklarımız beni ve arkadaşımı üzmüştür” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.