YENİDOĞAN’DA ALTYAPI ÇALIŞMALARI BAŞLADI

YENİDOĞAN’DA ALTYAPI ÇALIŞMALARI BAŞLADI
  • Yayınlanma Tarihi: 29.05.2018
Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara

MASKİ Genel Müdürlüğü, 154 Mahalle Projesi kapsamında Akhisar’ın Yenidoğan Mahallesi’nde 6 kilometrelik altyapı işine başladı. Altyapının ardından mahalleye kilit parke taş da döşenecek.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, hayata geçirdiği altyapı projeleri ile mahallelerin ihtiyaçlarına çözüm üretiyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen 154 Mahalle Projesi ile Akhisar’ın Yenidoğan Mahallesi’nde de altyapı dönüşümü başladı. Mahallede ekipler, 1 kilometre kanalizasyon ve 5 kilometre içme suyu hattını sağlıklı hale getirecek. Altyapı çalışmalarının ardından mahallede 2 bin metrekarelik kilit parke işine imza atılacak.

Akhisar’da 14 mahalleye çağdaş alt ve üstyapı
MASKİ Genel Müdürlüğü, Akhisar’ın Hacıosmanlar, Kızlaralanı, Kobaşdere, Sazoba ve Sırtköy mahallelerinde 101 Mahalle Projesi kapsamında 27 kilometre içme suyu ve 20 kilometre kanalizasyon hattını modernize ederek toplam da 47 kilometrelik altyapı yenileme çalışmasını tamamladı. 154 Mahalle Projesi ile ilçede çalışmalarına devam eden MASKİ, 9 mahallenin daha altyapı sıkıntısına son veriyor. Bu kapsamda, Sünnetçiler, Şehitler ve Eroğlu’nda altyapı çalışmaları noktalanırken Bünyanisomaniye, Çamönü, Yenidoğan, Hamitköy ve Selçikli’de ekiplerin mesaisi devam ediyor. İlçede İsaca Mahallesi’nde de çalışmalar kısa süre içerisinde başlayacak.

“Büyükşehir olduktan sonra o kadar rahatladık ki anlatamam”
Yenidoğan Mahalle Muhtarı Osman Ceyhan, “Eski altyapımızı imece usulü döşemiştik. Kanalizasyon hattımızda doğru düzgün bacamız dahi yok. Sürekli tıkanıklıklar yaşıyoruz. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e çok teşekkür ediyoruz. Çalışmalarından çok memnunuz. Akhisar’ın en eski muhtarlarından biriyim. 1992 yılından beri muhtarlık yapıyorum. Büyükşehir olduktan sonra o kadar rahatladık ki anlatamam. Ne için telefon etsek ekipler anında çözüm üretiyor” dedi.

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.