Yandex.Metrica

VATAN PARTİSİ KUŞADASI’NDA MİTİNG DÜZENLEDİ

Vatan Partisi, Ege Denizi’nde bulunan 152 adanın Yunanistan tarafından işgal edildiği ileri sürerek bugün Kuşadası’nda bir miting gerçekleştirdi. Kuşadası sahilindeki İsmail Cem Barış ve Dostluk Meydanı’nda gerçekleştirilen Vatan Partisi mitingi Oğuzhan Uğur’un konseri ile başladı. “152 Ada Vatandır, Vatan Geri Alacak” sloganı ile gerçekleştirilen mitinge, Vatan Partisi’nin milletvekili adaylarından Yaşar Okuyan, Ümit Zileli, Şule Perinçek, Tayfun İçli ve Beyazıt Karataş da katıldı. Oğuzhan Uğur’un konserinin ardından Abdullah Öcalan’ı sorgulayan komutan Hasan Atilla Uğur ve Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek birer konuşma yaptı.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Vatan Partisi’nin seçim şarkılarını yapan oğlu Oğuzhan Uçar’ın ardından konuşan Vatan Partisi Aydın 1. sıra milletvekili adayı Hasan Atilla Uğur, “Türkiye 13 yıldır ehil olmayan aciz bir iktidarın pençesinde inliyor. Özbeöz Türk toprakları olan 152 adamız Avrupa Birliği ve onun taşeronlarınca işgal edildi. 2004 yılından itibaren bunu gerçekleştirdiler. Şuan da sınırları içinde bulunduğumuz Efeler diyarı Aydın iline bağlı 5 adada Yunan ve Letonya askerleri bulunmaktadır. Bu bir işgaldir ve bunun nedeni AKP’dir. İşgale seyirci kalan bütün sorumluları vatana ihanet suçundan yargılayacağız. Kurtuluşları yoktur. Buradan Avrupa Birliği ve Yunanistan’ı uyarıyorum. 1,5 ay sonra AKP Hükümeti olmayacak, Milli Hükümet kurulacaktır. Mustafa Kemal Atatürk’ün askerleri geliyor. Derhal işgal ettiğiniz topraklarımızı terk edin “ diye konuştu.

Vatan Partisi’nin Kuşadası’ndaki mitinginde daha sonra kürsüye Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek geldi. Konuşmasında Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu eleştiren Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, “ Türkiye Cumhuriyeti’nin egemenliği altında bulunan bir kaya parçasını bile yabancı hiçbir devlete terk etmeyeceğimizin sözünü veriyoruz. Biz başlangıcı 2005’te Rauf Denktaş ile “Ermeni soykrımı” yalanına karşı verdiğimiz mücadele ile yaptık. Türkiye üzerindeki dayatmaya son verdik. Bugünde adalarımızı geri alacağımızın sözünü veriyoruz. Vatan Partisi verdiği sözü tutar. 152 adamız mavi vatanımızın parçasıdır. Terk edilemez. Ege bir düşmanlık denizi değil. Vatan Partisi iktidarında 152 adamız Türk Milleti’nin gücüyle, barışçı yollardan, kesinlikle mavi vatanımıza katılacaktır. Ege bir barış denizi olacaktır. Buradan müjdeliyoruz. Türk Ordusu efsanesi Vatan Partisi iktidarında geri dönecek. Türkiye bugün caydırıcı kuvvetle çözeceği sorunlarla karşı karşıyadır. Bu barış demektir. Eğer barış istiyorsan kuvvetli olacaksın. Vatan Partisi kuvvetli bir orduyla barışı getirecek. Efsane geri dönecek. O efsane komşularla barış için lazım. Türkiye güçlü ordusuyla bölgede barışın teminatı olacak. “ dedi. – KUHA

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
ZRL
HELİKOPTER DÜŞTÜ 3 YARALI VAR

Zorlu Grubu'na ait Bell-430 tipi helikopterde bulunanlardan 4 kişi yaralanırken, Ahmet Nazif Zorlu ve eşi Zülal ve 2 pilot yara...

Kapat