Yandex.Metrica

TÜRKİYE’NİN ÇEŞİTLİ YERLERİNDEN MHP’YE KINAMA MESAJI

Bu gün yapılan MHP İzmir İl Teşkilatı tarafından gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısında; kamuoyunu aydınlatmak ve sadece görevlerini yapmak üzere salonda bulunan gazeteci arkadaşlarımıza sözlü ve fiziki saldırıda bulunulmuş,Bu saldırı sonrası çoğu bölgelerden kınama mesajları geldi. İlk kınama mesajı Genç Gazeteciler Platformundan geldi.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

MHP İzmir İl Teşkilatı tarafından gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısında; kamuoyunu aydınlatmak ve sadece görevlerini yapmak üzere salonda bulunan gazeteci arkadaşlarımıza sözlü ve fiziki saldırıda bulunulmuş Yeni Asır Muhabiri/ Üyemiz Fatih Abacıoğlu tartaklanmıştır, darp edilmiştir.

Bizler için kutsal sayılan Gazetecilik mesleğini, bu tür cahilce, vahşice ve ahlaksızca hareketlerle ayaklar altına alan zihniyeti kınıyor; MHP İl Yönetimi’nden, sorumluları bularak gereğini yapmalarını ve özür dilemelerini bekliyoruz.

Meslektaşlarımıza yönelik bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Bizler doğru bildiklerimizi yazmaktan ve Gazeteciliği hakkıyla yapmaktan vazgeçmeyeceğiz.

Saygılarımızla…
Genç Gazeteciler Platformu

 

Gazeteci arkadaşımıza yapılan saldırıyı kınıyoruz

İzmir’de MHP tarafından İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde yapılan milletvekili aday tanıtım toplantısında, Yeni Asır Gazetesi Muhabiri Fatih Abacıoğlu görevini yaptığı sırada bir grup partili tarafından sözlü ve fiziksel saldırıya uğramıştır. Olay anında arkadaşımız darp edildiği gibi, olaya müdahale eden diğer meslektaşlarımız da sözlü saldırıya ve hakarete uğramıştır. Bazı arkadaşlarımızın ellerindeki fotoğraf makinalarındaki fotoğrafları silinmek istenmiştir.

Gazeteciler aday tanıtım toplantısına haber yapmak ve kamuoyunu aydınlatmak için gitmiştir. Zaten birinci hedefleri de o olduğu için tamamen orada görevlerini yapmıştır.

Görevini yapan arkadaşımız Fatih Abacıoğlu’na ve diğer gazetecilere  yapılan bu saldırıyı İzmir Yargı ve Güvenlik Muhabirleri Derneği olarak kınıyoruz. MHP İzmir İl Örgütü yetkililerinin de olayı aydınlatmasını ve kamuoyuna gerekli bilgiyi aktarmasını istiyoruz.

 

İzmir Yargı ve Güvenlik Muhabirleri Derneği Yönetim Kurulu

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
1429186571543
İşçi servisi ve minibüs çarpıştı, 27 yaralı

Gaziantep'te, minibüs ile fabrika işçilerini taşıyan servis midibüsünün çarpışması sonucu meydana gelen kazada 27 kişi yaralandı.

Kapat