Yandex.Metrica
Tavukçu Bekir

TUĞRUL TÜRKEŞ’E KARDEŞ TEPKİSİ

AKP’den çözüm süreci nedeniyle istifa eden Alparslan Türkeş’in küçük oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş abisine ilginç göndermede bulundu.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu her fırsatta babası Alparslan Türkeş’e dil uzatarak haddini aşmakla suçlayan, 7 Haziran seçimlerinden önce AK Parti’den istifa eden Ahmet Kutalmış Türkeş, seçim hükümeti bakanlığı teklifini kabul eden ağabeyi MHP Milletvekili Tuğrul Türkeş’e ilginç bir göndermede bulundu.

Eski AK Parti Milletvekili Ahmet Kutalmış Türkeş, Hürriyet’ten Turan Yılmaz’ın sorusu üzerine, “Gün ola harman ola, şimdilik ona elveda, yolu düşerse bir gün bana, yardım ederim ben ona” dedi. Kutalmış Türkeş, seçimlerden hemen önce istifa ederken özellikle partisinin seçim beyannamesini hedef almıştı.

“Anayasadan ‘Türk’ adının çıkarılacağı, başkanlık sistemi adı altında 92 yıllık devletin bölünerek federasyon ve özerk alanlara dönüştürüleceği tuzağını fark ettiğini” belirten Türkeş, şöyle demişti:

“Seçim beyannamesindeki bu ve benzeri istekler, Türkiye ’yi bölmek isteyen terör hareketinin ve arkalarındaki karanlık güçlerin istekleriyle ya benzeşmekte ya da birebir örtüşmektedir. Yılın 365 günü demokrasi sözünü dillerinden düşürmeyenlerin, böylesine tehlikeli bir seçim beyannamesi hazırlanırken bir kez olsun halkın iradesinin temsilcisi olan milletvekillerinin görüşlerini almamaları, iddia ettikleri ileri demokrasi seviyelerinin ispatıdır. Adalet ve Kalkınma Partisi ’nde milli ve siyasi iklimin süratle bozulmaya yüz tuttuğunu gördükten sonra, bu partide görev yapmanın büyük bir manevi, milli ve vicdani vebal yükleyeceği inancına kanaat getirdiğim için, tarihe not düşmek amacıyla Adalet ve Kalkınma Partisi üyeliğinden istifa ediyorum.”

GAZETE2023

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
altini-olanlar-altin-alacaklar-dikkat--1438593478
Fiyatı duyan hücum etti, Türk lirası yetişmedi!

Dolar ve altının zirve yapması, altını olan vatandaşı harekete geçirdi. Böyle olunca, döviz bürosu ve kuyumcular TL yetiştiremedi.

Kapat