Yandex.Metrica

TBF BAŞKAN ADAYLARINA ÇAĞRI: TUTACAĞINIZ SÖZLERİ VERİN…

Basketbol Adamları Derneği, 27 Mayıs’ta Ankara’da yapılacak olan olağanüstü genel kurulu öncesi başkan adaylarına çağrıda bulundu.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Başkanlık görevini sürdüren Harun Erdenay ile Lütfü Arıboğan’ın başkan adaylığının söz konusu olduğunu ifade eden Basketbol Adamları Derneği Başkanı Avni Erboy, “Başkan adayları bugünlerde delegeleri bulunan tüm kulüpleri dolaşarak oy istiyorlar. Bunu yaparken de çeşitli vaatlerde bulunuyorlar. Biz de dernek olarak 2 adaya çağrıda bulunuyor ve göreve geldiğiniz an tutacağınız sözleri verin diyoruz. Geçmişte yaşananları basketbol dünyası ve basketbola yatırım yapan kulüpler unutmadı. Yeniden aynılarını yaşamak da istemiyor” dedi.
Basketbol Adamları Derneği’nin TBF Başkanlık seçimlerinde her zaman tarafsız kaldığını, tuttuğu tek tarafın basketbolun güzellikleri olduğu ifade eden Avni Erboy, “Dernek olarak biz de büyük bir çalışma içine girdik. Artık basketbolumuzun ve TBF’nin yaşaması için en önemli ve en büyük gelir kaynağı olan kulüplerimizin menfaatlerini düşünmek zorundayız. Bu nedenle de Tük Basketboluna ve kulüplerimize daha iyi yatırımlar yapacak, kulüplerimizin menfaatlerini koruyacak adayı destekleyeceğiz. Büyük bir oluşum içindeyiz, tüm kulüplerimizi ve delegelerimizi, basketbol adamlarını da bu oluşumun içinde görmek istiyoruz” dedi.
Avni Erboy, Basketbol Adamları Derneği’nin merkezi İzmir olmasına karşın tüm Türkiye’yi kucakladığını, basketbola gönül verenlerden Türkiye’nin ilk ve tek sivil toplum kuruluşu olduğunu da sözlerine ekleyerek, “Artık Türk Basketboluna yaşam sıvısı olan kan gibi hayat veren kulüplerimiz ortak menfaatleri için birleşmeli. Kulüplerimiz TBF’yi besleyen değil, destek alacak ortamı yaratmalı. Bunun için de olağanüstü genel kurul bir fırsat. Genel kurulda herkes eteğindeki taşları dökmeli ve çayın taşıyla çayın kuşunun vurulamayacağını göstermeli. Şu andaki adaylar Türk Basketboluna unutulmaz hizmetlerde bulunan çok değerli iki basketbol adamı. Karalama kampanyası olmadan, centilmence yarış olmasını bekliyor ve diliyoruz. Kim kazanırsa kazansın ama öncelikle Türk Basketbolu ve basketbola hizmet eden kulüplerimiz kazansın” dedi.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
esad-rejimi-cokusun-esiginde--1430182176
Esad rejimi çöküşün eşiğinde!

Esad rejiminin son 4 yılın en zayıf noktasında olduğu belirtiliyor. Stratejik önemdeki Cisr el Şuğur'un düşmesi, çöküşün habercisi olarak değerlendiriliyor.

Kapat