Reklam
Reklam Yandex.Metrica
Reklam

TANI KOLEJLİLER YAŞAYIPTA ÖĞRENİYOR

TANI KOLEJLİLER YAŞAYIPTA ÖĞRENİYOR
  • Yayınlanma Tarihi: 28.05.2018
Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara

Akademik derslerin yanı sıra çeşitli aktivitelere ve etkinliklere de önem veren Tanı Kolejinde öğrenciler gerçekleştirilen bilim şenliğinde bir araya gelerek yaptıkları deneylerle hem öğrendiler hem de eğlendiler.

Tanı Koleji bahçesinde gerçekleştirilen bilim şenliği ortaokul ve lise öğrencilerinin ortak etkinliği olarak gerçekleştirildi. Sabah saatlerinden itibaren başlayan şenlikte öğrenciler öğretmenleri ile birlikte hazırladıkları deneyleri diğer öğrencilere hem anlattılar hem de uygulamalı olarak deneyleri gerçekleştirdiler. Yaşayarak ve yaparak öğrenmenin önemine bir kez daha vurgu yapılan şenlikte öğrenciler, Muhteşem Yanma, Akan Sıvı, Girdap, Roket, Yüzey Gerilimi, Volkanik Dağ adını verdikleri bir birçok deneyi sergilediler.

Robotik Kodlamayı öğrendiler
Şenliğe katılan Meral Şengüler Üstün Zekalılar Yetenekliler Enstitüsü eğitmenleri tarafından öğrencilere robotik kodlama ve kod yazımı ile ilgili de bilgiler verilerek kendileri ufak programlar yazmaları sağlandı.


Hem eğlendiler hem öğrendiler
Şenlik içerinde gerçekleştirilen dün eğitimlerin ve deneylerin yanı sıra öğrenciler kendileri hazırlanan oyun alanlarında oyunlar oynayıp keyifli dakikalar yaşadılar.

Reklam

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.