Reklam
Reklam Yandex.Metrica
Reklam

Selçuk’ta Sit Alanı sorunu çözüldü

Selçuk’ta Sit Alanı sorunu çözüldü
  • Yayınlanma Tarihi: 13.06.2018
Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara

Selçuk halkının uzun yıllardır beklediği Sit alanı sorunu hükümetin çıkarmış olduğu İmar Barışı sayesinde çözüme kavuştu. Selçuk halkına Sit alanı sorunun çözüldüğü müjdesini veren AK Parti Selçuk İlçe Başkanı Osman Başterzi; “Yıllardır Selçuk halkı adına savunduklarımız bizi haklı çıkardı.Yaparsa Ak Parti Yapar” dedi.

AK Parti ilçe binasında basın mensupları ile bir araya gelen ve Selçuk halkının heyecanla beklediği projeler hakkında bilgi veren AK Parti Selçuk İlçe Başkanı Osman Başterzi, ilçe halkına bayram müjdesi de verdi. İlk olarak kaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimlerini değerlendiren Başterzi; ” Bu seçim öyle CHP’nin dediği gibi rejim değişikliği falan değil. Bu seçim Gazi Mustafa kemal Atatürk’ün müreffeh Türkiye hayalinin gerçekleşeceği bir seçim. Bu seçim ülkemizin üzerindeki prangaların kırılacağı, vesayet  sisteminin tamamen ortadan kalkacağı bir seçim. İşte bu yüzden bu seçim Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimidir” dedi.

16 yıldır Türkiye’de yapılan hizmetlerin içinde Selçuk halkının da çok yakından ilgilendiren yatırımların olduğunu, bu tür hizmetlerin vatandaşlara gerek manevi, gerekse maddi olarak nefes aldırdığını kaydeden Başterzi; ” Geçmişi bir hatırlayalım: banka faizleri gecelik  % 7500, SSK; Bağkur, Vergi Dairesi Elektrik geç yatırma faizleri aylık % 25…Bugün gelinen noktada sadece geçmiş gün kadar ve yıllık sadece % 7… İşte o günlerden beri süre gelen SSK, Vergi dairesi borçları esnafın sırtında kambur….  16 yıldır üç beş kez çıkarılan Vergi Barışı ile vatandaşımızın silinen faizleri, 100 TL’nin altında silinen borçları, 48 aya kadar ödeme kolaylığı, matrah artırımı, silinen trafik cezaları ile nefes alan esnaf..Yaparsa AK Parti yapar tezinden yola çıkarak, ülkedeki tüm imar ve yapılarla ihtilaflı dosyaları rafa kaldırmaya hazırlanan ve bu konuda çıkarılan yasanın 6 Haziran tarihli resmi gazetede yayınlanması ile İMAR BARIŞI’nın önünü açan AK Parti hükümetidir” diyerek, İmar Barışı ile Selçuk’un da önünün açıldığını söyledi.

Meclis üyesi görevini yürütürken her an Selçuklu esnaf ve vatandaşların yanında olduğunu, bu anlamda üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getirdiğine inandığını kaydeden Başterzi; “2014 yılında meclis üyesi seçilmemin ardından, önümüzde yüzlerce imara aykırı, yasal olmayan, tarımsal depo  v.b. adı altında işletmeye açılan ve yıkım kararları olan işyerleri ve meskenle  ile karşılaştık. Her encümen toplantısında, her grup toplantısında önümüze gelen YIKIM  kararlarını, vatandaşımız adına hep erteledik. Ben bizzat Belediye Başkanımızla bu konuda çoğu kez karşı karşıya kaldım. Ancak bu konuda vatandaşımızdan yana taraf olmamız benim siyasi tecrübem gereği bu durumların hükümetimiz tarafından çözüleceği idi. Öngörülerimizde yanılmadık.  Bizim seçildiğimiz günden beri belediyede verdiğimiz mücadele halk adına beni haklı çıkardı. Günlerdir, aylardır, hatta yıllardır yıkım korkusu, para cezası korkusu ile yaşayan Selçuk’lu hemşerilerimiz artık rahatlaya bilirler. Eksik, fazla neyi varsa İMAR BARIŞI ile çözülecek. Artık Selçuk’ta TARIMSAL DEPO ruhsatları işyeri olarak tescillenecek” dedi.

İMAR BARIŞI YASALAŞTI
Müracaatların 08 Haziran Cuma günü başladığını, son müracaatların 31 Ekim 2018’e kadar devam edeceğini hatırlatan AK Parti Selçuk İlçe Başkanı Osman Başterzi; “Yaparsa AK Parti yapar bizim parti olarak sloganımız değil, çalışma prensibimizdir. 16 yıldır halkın yanında olan, kamu yararı güden her olayda vatandaşını düşünen AK Parti, yıllardır çıkardığı Vergi-SGK barış ve yapılandırmaları ile halkına rahat nefes aldırmış, imarda ve kaçak yapı olarak anılan (Balkon çıkması, bahçe duvarı önü çıkması, çatı katı kapaması v.b.) son yılların kanayan yarasına neşter vurmuştur. İlçemizin çok büyük bir sorunu çözülmüştür. Ülkemiz de ve ilçemizde hiçbir vatandaşımız yıkım kararları ile tehditleriyle karış karşıya kalmayacaktır. Gerekli müracaatlar Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine yapılacaktır. Siyaset kurumunun görevi çözüm üretmektir. Çözüm ise 16 yıldır olduğu gibi AK Parti’dir” diye konuştu.


ANTİK KANALDA ÇALIŞMALAR BAŞLADI
Birileri tarafından hayal olarak görülen Antik Kanal projesinin hayal olmadığını, projenin startına başlandığını kaydeden Başterzi; “Birileri hayal dedi ANTİK KANAL’ için. İhalesi yapıldı. Şantiye temeli atıldı, artık geri dönüş yok, start verildi. 15 gün sonra şantiye teslim ediliyor. Başbakanımızın 35 İzmir projeleri içinde olmazsa olmazlarından. Efes’i Denizle biz buluşturacağız” dedi.

MENDERES ÜZERİNE KÖPRÜ
Kuyumcu ovasına geçiş için Menderes Üzerine Köprü yapılacağının müjdesini de veren Başterzi; “Herkes gecenin ikisinde üçünde uyurken biz AK Parti Selçuk Teşkilatı olarak, Orman ve Su işleri Bakanımızdan Bergama Sahur programında bunun sözünü aldık. Seçimden önce keşifleri, fizibilite çalışmaları yapılacak ve seçim sonrası ilk kazma vurulacak. Böylece Kuyumcu Ovasına gidişler 10 KM kısalacak” dedi.

Başterzi son olarak; “24 Haziran ülkemizin geleceği, ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşmasının en önemli unsurlarıdır. AK Parti olarak bu seçimlerde de halkımız bizlere olan güvenini  bir kez daha göstereceğine inanıyor, seçimlerin ilçemize, ülkemize hayırlı olmasını diliyor, tüm Selçuklu hemşerilerimize iyi bayramlar diliyorum” dedi.

Selçuk Muhabiri : Nilüfer Öztürk SİLAY

Reklam

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.