Reklam
Reklam Yandex.Metrica
Reklam

Sarayköy Belediyesi iftar sofraları vatandaştan tam not aldı

Sarayköy Belediyesi iftar sofraları vatandaştan tam not aldı
  • Yayınlanma Tarihi: 15.06.2018
Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara

Sarayköy Belediyesi tarafından Ramazan ayı boyunca ilçenin 32 mahallesinde 30 bin kişilik iftar sofrası kuruldu. İftar buluşmalarında yemek sonrası sahnelenen Geleneksel Türk Tiyatrosu ile vatandaşlar kahkahaya doydu. İftar sofraları, çay, karlı şurup ve pamuk şeker ikramlarıyla vatandaştan tam not aldı.

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Ramazan ayı boyunca vatandaşlarla bir araya gelerek orucunu açtı. Sarayköy Belediyesi tarafından Ramazan ayı boyunca ilçenin 32 mahallesine gönül sofraları kuruldu.

30 bin kişiye verilen iftar yemeklerinde Sarayköy Belediyesi Tiyatro Kulübü tarafından Geleneksel Türk Tiyatrosu sahnelendi. Ayrıca vatandaşlara pamuk şeker, çay ve karlı şurupta ikram edildi.

Sıcak sohbetlerin bir araya geldiği iftar yemeklerinde Belediye Başkanı Özbaş, vatandaşların talep ve sorunlarını dinledi, çözüme kavuşturdu. Sarayköy Belediyesi iftar yemekleri vatandaştan tam not aldı.

İFTAR YEMEKLERİNDE YENİ HİZMETLERİN AÇILIŞI YAPILDI

Bir ay boyunca verilen iftar yemeklerinde Sarayköylüler birçok hizmetinde açılışını yaptı. Ahmetli, Tepeköy, Tekke, Uyanık, Caber, Tırkaz Mahallelerinde kapalı pazar yerleri, Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi ve Atatürk Mahalle parkı açılışı gerçekleştirildi.

Ramazan ayının son iftar yemeğinin kurulduğu Aşağı Mahalle’de konuşma yapan Belediye Başkanı Özbaş, “On bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerife bugün veda ediyoruz. Tuttuğumuz oruçların, yaptığımız duaların kabul olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyor, herkesin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum” dedi.

Özbaş, “Biz Ramazan ayı boyunca her gün bir mahallemizde vatandaşlarımız ile bir araya geldik. En uç mahallemizden en yakın mahallemizde yaşayan hemşehrilerimizle iftar açmanın mutluluğunu yaşadık. Onlarla bir araya gelerek hem sohbetimizi yaptık hem de sorunlarını ve taleplerini dinleyerek cevaplamaya çalıştık. Yapmış olduğumuz iftar yemeklerinde vatandaşlarımıza ulaşabilmek ve onları mutlu edebilmek bizim en büyük temennimizdi. Hemşehrilerimiz iftar sofralarımızdan mutlu ayrıldılarsa en büyük sevinç bizimdir” diye konuştu.

Reklam

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.