Reklam
Reklam Yandex.Metrica
Reklam

ROMANLARIN UMUDU: CEMAL BEKLE

ROMANLARIN UMUDU: CEMAL BEKLE
  • Yayınlanma Tarihi: 14.06.2018
Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara

Çeşme’den Selçuk’a, Urla’dan Torbalı’ya kadar dur durak bilmeyen Cemal Bekle, “Sadece İzmir’de değil, tüm Türkiye’de Roman mahallelerindeki sorunların çözümü için çalışacağım” dedi.

AK Parti İzmir 1. Bölge 4. sıra Milletvekili Adayı Cemal Bekle, sadece aday gösterildiği İzmir’de değil, Romanların yoğun yaşadığı mahalleler başta olmak üzere Türkiye genelinde ziyaretler yapacağını ifade etti. Çeşme, Selçuk, Torbalı, Seferihisar, Konak, Buca, Gaziemir, Karabağlar gibi ilçelerde vatandaşları tek tek dinleyerek sorunları not alan Bekle, çözüm için atılması gereken adımları anlatmayı sürdürüyor. Bekle çalışmalar kapsamında Selçuk, İkiçeşmelik ve Alsancak’ta toplumun farklı kesimleriyle bir araya geldi. Selçuk’ta ziyaretlere Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı da eşlik etti.

“PEŞİNE DÜŞECEĞİM”
Gittiği ilçelerde mahalle muhtarları, esnaf, genç-yaşlı, kadın-erkek dahil olmak üzere her kesimle buluşan Cemal Bekle, AK Parti’nin politikalarını anlatarak, vatandaşlardan destek istiyor. Vekil Adayı Bekle, Roman çocukların eğitimi, yerinde iyileştirme ve işsizliğin önüne geçebilmek için meslek edindirme çalışmaları gibi çok sayıdaki projeyi vatandaşa aktarıyor. Roman vatandaşların büyük bir çoğunluğunun hayatını çadırda sürdürdüğüne dikkat çeken Bekle, “Bu çadırlarda hayat oldukça zor. Yaz günlerinde yaşanan zorlukların yanı sıra kış aylarında yağmur, çamur, soğuk gibi etkenler yaşam şartlarını daha da kötü bir hale getiriyor. Ben bu sorunların en yakın şahidiyim ve vatandaşlarımızın her açıdan yaşam standartlarını yükseltecek projelerin peşine düşeceğim. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

KOMŞULARIYLA BULUŞTU
Seçim çalışmaları kapsamında Selçuk’a ziyarette bulunan Cemal Bekle, Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı, Selçuk AK Parti İlçe Başkanı Osman Başterzi ve ilçe yöneticileriyle vatandaşla buluştu. Bekle, Selçuk’ta sorunlarını anlatan vatandaşın derdine derman olacak projeler için yerel yönetimlerle birlikte koordineli bir şekilde çalışılacağını söyledi. Bekle’nin kendi mahallesi olan İkiçeşmelik’te düzenlediği iftar yemeği, büyük bir katılım ve coşkuyla gerçekleşti. Komşularıyla bol bol sohbet eden Bekle, “Yaparsa AK Parti yapar. Desteklerinizi bekliyoruz” dedi. AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları’nın Kordon’da düzenlediği ‘Çay Çiğdem Bizden Sohbet Sizden’ programına katılan Cemal Bekle, gençlerle bir araya gelerek 24 Haziran’a sayılı günler kala istişarede bulundu. Bekle, Hüseyinoğulları işletme sahipleri Eshat- Sedat Bozkurt’un düzenlediği sahura katılarak, vatandaşlar adına teşekkürlerini iletti.

Reklam

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.