Yandex.Metrica
Tavukçu Bekir

Müjde! Bu ürünlere vergi indirimi geldi

Ütüden tornavidaya, evde kullanılan pek çok ürünün ithalatında uygulanan vergilere indirim geldi.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Ekonomi Bakanlığı’nın İthalatta Gözetim Uygulanması’na ilişkin 3 tebliği Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 
Söz konusu tebliğlere ithal ürünlere uygulanan CIF kıymeti (Cost, Insurance, Freight – mal bedeli, sigorta, navlun) bazı ürünlerde indirildi.
İndirimler şu şekilde oldu:
Adet başına uygulanan ücretlerde
Buharlı ütüde 35 dolardan 25 dolara, sadece kahve yapmaya mahsus cihazlarda 25 dolardan 20 dolara, sadece çay yapmaya mahsus olan cihazlarda 40 dolardan 32 dolara, gerilimi 110 volt veya daha fazla olan vakumlu elektrikli süpürgelerde ise 85 dolardan 50 dolara düşürüldü.
Kilogram başına uygulanan ücretlerde
Ayrıca bağ ve bahçıvan makasları, pensler, kerpetenler, tenekeci makasları ve benzeri aletler ağzı sabit olanlar, ağzı ayarlanabilir olanlar, çekiçler, rendeler, keskiler, oluklu keskiler ve ağaç işlemeye mahsus benzeri kesici aletler, tornavidalar ve diğerlerinin ithalatında kilogram başına 30 dolar olarak uygulanan CIF kıymeti, kilogram başına 20 dolara indirildi.

Kaynak : TGRT

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
mustafasahbaz
30 SENELİK DENEYİMİNİ YENİ ÖĞRENCİLERİ İLE PAYLAŞIYOR.

Birçok sinema ve dizi projelerinde başarılı çalışmalara imza atan ve birbirinden yetenekli genç oyuncular yetiştiren ödüllü Oyuncu ve Yönetmen Mustafa...

Kapat