Yandex.Metrica

Melis Başkana ilk ziyaret uzaktan

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde Kuşadası Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Melis Yolcu arkadaşları Baran Çapik, Selen Yılmaz ile birlikte tebrikleri kabul etti.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Küçük Başkanın ilk misafirleri Ukrayna, Kazakistan ve Azerbaycan’dan gelen çocuk heyetleri oldu. Gelen heyetlerdeki çocuklara 23 Nisan bayramı ile üstlendiği sembolik görevi anlatan Yolcu, onları Kuşadası’nda görmekten mutlu olduğunu söyledi. Üç ülkenin çocukları ise ülkelerine döndüklerinde yaşadıkları kentlerin belediye başkanlarına bir günlüğüne bile olsa koltuklarını çocuklarına bırakmaları önerisi götüreceklerini söyledi.

Görüşmeler sonrası gelen heyetler Belediye Başkanı Özer Kayalı ile sembolik başkan Melis Yolcu’ya ülkelerinden getirdikleri hediyeleri verdi. Yolcu’da Kuşadası adına heyetlere birer armağan verdi. Kazakistan heyeti Belediye Başkanı Özer Kayalı’ya milli giysileri olan Şapan giydirdi.

Anıtta kutlamalar

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları resmi törenleri saat 09.00’da Atatürk anıtı önünde başladı. Atatürk anıtına Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı çelenk koyarken, törenlere Belediye Başkanı Özer Kayalı ile çeşitli okullardan öğrenciler katıldı.

Tören alanındaki şenlik kutlamaları ise saat 10.00’da Kaymakam Muammer Aksoy, Belediye Başkanı Özer Kayalı ile Garnizon Komutanı Ferhat Arslan’ın vatandaşlar ile öğrencilerin bayramını kutlamasıyla başladı. Bayram nedeniyle çeşitli okullarda düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesinden sonra, Halk oyunları ekipleri gösteriler yaptı. Oldukça coşkulu geçen Atatürk anıtı önündeki kutlamalara, ilçede bulunan yabancı halk oyunları ekipleri de katıldı.

Diğer kutlamalar

Bayram kutlamaları Kuşadası Belediyesi’nin İsmail Cem Meydanında düzenlediği şenliklerle sürdü. Şişme çocuk oyun grupları, seyyar lunapark, animasyon ve eğlencelerin tümü ücretsiz olunca çocuklar gerçek bayramı yaşadı.

İlçedeki Çetinkaya Lunapark 23 Nisan nedeniyle bin öğrenciye ücretsiz lunapark ve eğlence olanağı sundu.

Kuşadası İş Kadınları Derneğinin düzenlediği şenlikte ise çocuklar çeşitli oyunlarda bir birileriyle yarıştı.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
Adsız
Selçuk’ta 23 Nisan coşkusu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Selçuk’ta coşkuyla kutlandı. Atatürk Anıtı’na çelenk koyulmasıyla başlayan resmi törenler, daha sonra Selçuk...

Kapat