Yandex.Metrica

Mahkeme tahliye kararı verdi! İnfaz savcısı kayıp

Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ile eski emniyet müdürleri Yurt Atayün, Ömer Köse, Ali Fuat Yılmazer, Yakup Saygılı, Tufan Ergüder’in de arasında bulunduğu çoğu polis 75 kişi hakkında İstanbul 32’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nce tahliye kararı verildi.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Tahliye kararı veren 32.Asliye Ceza  Mahkemesinin kararının sureti avukatlara verildi. Ancak tahliye için gerekli evrakların görevli savcıya göndermesi gerekiyor. Yetkili Savcı ise ortada yok.

Avukatlar, Savcı Ercan Devrim ulaşmaya çalıştılar ancak Kalemi,  Devrim’in adliyede olmadığını söyledi
Avukat Ömer Turanlı, tüm vekiller adına Savcı Ercan Devrim’i aradı ve kendisinin mahkeme kararını uygulaması müvekkillerin derhal tahliyesi için gerekli işlemleri yapması gerektiğini bildirdi.
“MÜSAİT DEĞİLİM”
 
Savcı Ercan Devrim ise avukat Turanlı’ya cevaben “müsait değilim adliyedeyim” dedi. Avukat Ömer Turanlı bu cevap karşısında hayrete düşerek “Bu saatte mi?” diye sordu.
Savcı Ercan Devrim, Ömer Turan’a  “Biliyorsunuz başka bir mahkeme kararı var” ifadelerini kullandı. Avukat Ömer Turanlı bunun üzerine “Bunun değerlendirmesi size ait değil” diyerek tahliye kararını uygulaması gerektiğini bildirdi.
Polis avukatları bu diyaloglar üzerine konu hakkında tutanak tuttu.
İŞTE O TUTANAK
80555729

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
700x261238_sentop_1
Skandal tahliye kararı ile ilgili hükümetten ilk açıklama

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Hukuk Profesörü Mustafa Şentop, 29. ve 32. Asliye Mahkemeleri'nin kararını değerlendirdi.

Kapat