Yandex.Metrica

Kuşadası Modern Mezbahası açıldı

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Aydın’ın Halk Sağlığı ve Gıda yönetmeliklerine yüzde yüz uygun tek mezbahası Kuşadası’nda açıldı.

Teknolojisi eskidiği, fiziki şartları hijyen sorunları yarattığı için üç yıl önce kapatılan mezbahanın açılması bölge kasapları ile hayvan yetiştiricilerini sevindirdi. Kirazlı Mahallesi yolu üzerindeki Mezbahanın açılışını Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı yaptı. Kayalı, açılışta yaptığı konuşmada, “Kapalı olan mezbahamızın açılması üzerine talepler gelince Büyükşehir Belediyemizin desteği ile girişimde bulunduk. Eski mezbahamızın işletme hakkını, daha öncede bu işi yapan firmaya verdik. Mezbahamız son sistem teknolojilerle donatıldı. Sorunların ortadan kalkması amacıyla yeni yatırımlar yapıldı. Mezbahamızda hijyene özen gösterilerek,halk Sağlığı ve Gıda yönetmeliklerine uygun kesim yapılacak. Soğuk hava zinciri ile  etler kasaplara ulaştırılacak. Böylece halk sağlığını tehdit edecek kaçak kesimlerin önüne geçilmiş olacak.      Mezbahamızın bir diğer önemli yönü ise Aydın ili sınırları içerisinde yeni yasa ve yönetmeliklere, istenen niteliklere uygun onay belgesi alan tek mezbaha olmasıdır” diyerek mezbahanın Aydın ili genelinde tüm hayvan üreticileri ve kasaplara hizmet vereceğini söyledi.

Günlük 50 büyükbaş, 150 küçükbaş hayvan kesimi kapasitesi olan modern mezbahanın açılışına bölgedeki hayvan üreticileri ilgi gösterdi.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
Doğalgaz (2)
Büyükşehir’in doğalgaz seferberliği sürüyor

Denizli’de 30 Kasım 2014'de temeli atılan Anafartalar, Dokuzkavaklar, Karşıyaka, Aktepe ve Sümer Mahallerini doğalgaza kavuşturacak çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Denizli...

Kapat