Yandex.Metrica

Kömür denetimleri başladı

Denizli Büyükşehir Belediyesi, daha temiz ve yaşanılabilir bir kent için çalışmalarını sürdürüyor. Kış aylarında hava kirliliğinin minimum düzeyde olması için ekipler kömür satış noktalarındaki denetimlerine başladı. Denetimlerde uygunsuz kömür satışı yapılıp yapılmadığı tespit edilerek uymayanlar yasal cezai işlem uygulanıyor.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan ısınmadan kaynaklanan hava kirliliğinin kontrolü için yetki devri alan Denizli Büyükşehir Belediyesi, kömür satış noktalarında kontrollerine başladı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri kış ayları öncesinde denetimlerini sıklaştırdı. Ekipler kömür satışı yapılan noktalarda rastgele seçilen torba kömürlerden numune alarak, tahlil için laboratuara gönderiyor. Burada bir dizi işlemden geçen kömürün içinde bulunan maddelerin yeterli düzeyde olup olmadığı tespit ediliyor. Ayrıca  denetimlerde işletmelerin yeterlilik belgelerinin de olup olmadığı kontrol ediliyor.

 

Denetimler devam edecek

Denizli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Naciye Kapukıran, kış mevsimi öncesinde  kömür satış noktaları ve hanelerde denetimlere başladıklarını belirterek, “Denetimlerimize kömür satış noktalarından başladık. İlk numunemizi aldık. Çevre ve insan sağlığını gözeterek vatandaşlarımızın sağlıklı bir ortamda yaşamaları için vatandaşlardan bazı isteklerimiz olacak. Vatandaşlarımız kömürlerini  kömür satış noktalarından almalı. Satıcılardan kömürlerin alt ısıl değerlerini öğrenmeli. Yerli kömür alırken alt ısıl değerinin 5400 kcal/kg  ithal kömürde ise  alt ısıl değerinin 7200 kcal/kg  olmasına dikkat etmeliler. Ayrıca satıcılarda açıkta kömür satışı yapmamalı. Esnafımızdan Mahalli Çevre Kurulu Kararınca  kriterleri belirlenen kömürleri satmalarını istiyoruz. Bu konuda belediyemize vatandaşlar şikayetlerini iletebilir. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı olarak denetimlerimiz aralıksız devam edecek.” diye konuştu.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
13873
TUĞRUL TÜRKEŞ’E KARDEŞ TEPKİSİ

AKP'den çözüm süreci nedeniyle istifa eden Alparslan Türkeş'in küçük oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş abisine ilginç göndermede bulundu.

Kapat