KIRMIZI ÇİZGİMİ GÖRDÜM, YAYAMA YOL VERDİM.

KIRMIZI ÇİZGİMİ GÖRDÜM, YAYAMA YOL VERDİM.
  • Yayınlanma Tarihi: 31.03.2021
Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara

Türkiye genelinde “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganı ile çıkılan yolda Karaman’da Vali Işık, kırmızı çizgisini belirledi.

Trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımının yaygınlaştırılması amacı ile “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganı bu gün itibariyle 81 ilde olduğu gibi Karaman’da hayata geçti. Karaman Valisi M. Alparslan IŞIK, Karaman İl Emniyet Müdürü Ayhan TAŞ ile birlikte katılan protokol Atatürk Meydanında çocuklarla birlikte kırmızı çizgilerini belirlediler.
Vali Eşref Paşa caddesinin girişinde kaldırıma ilk kırmızı çizgisini çeken öncü lider olurken Karaman valisini yalnız bırakmayan trafik gönül dostları olan çocuklar Vali Işık’ı düdükleriyle destek oldular. Vali ve heyet kırmızı çizgileri çektikten sonra çocuklarla birlikte toplu bir geçiş yaptıktan sonra Vali M. Alparslan IŞIK trafiğin yoğun olduğu cadde de sürücülere broşür vererek sürücüleri bilgilendirdi. Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın sloganını her araç sürücüsüne yenileyen vali. Çocuklarla toplu bir şekilde fotoğraf çektirdi.

IŞIK “245 PERSONELİMİZ KONTROLLERE DEVAM EDİYOR.
Vali IŞIK çocuklar ile birlikte yaptığı açıklamada, “bildiği üzere 2019 yılında trafikte öncelik yayaların sloganı adı altında İç İşleri bakanlığı tarafından bir kampanya başlatıldı. Bu yılda yaya önceliği kırmızı çizgimizdir kampanyası ile bu farkındalık devam ettirilmek isteniliyor. Bu kapsamda şuan ilimizde hem Jandarma hem de Emniyet bölgesinde 245 tane güvenlik görevlimiz trafikten ve emniyetten sorumlu görevlilerimiz yaya geçitlerinde kontrollerini yapmaktalar. Bu şekilde farkında yaratılarak Kırmızı Çizgimiz Yaya önceliğidir sloganı tüm Türkiye’de yayılmaya çalışılıyor” dedi.

Haber : Ali Karaman

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.