Yandex.Metrica

“Kentli Davranış Kentliye Davranış”ın ilk aşaması tamamlandı

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin şehirde farkındalık oluşturmak için 7’den 70’e tüm vatandaşlarla bir araya gelmeyi hedeflediği, “Kentli Davranış Kentliye Davranış Projesi”nin ilk aşaması tamamlandı. Projenin ilk aşamasında 14 okul ve 10 bilgi evi ve kurs merkezinde 6400 öğrenciye ulaşıldı.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin şehirde farkındalık oluşturmak amacıyla hayata geçirdiği “Kentli Davranış Kentliye Davranış Projesi” nin okullara ve bilgi evi ve kurs merkezlerine yönelik hazırlanan kısmı son buldu. Proje kapsamında söz konusu eğitim yuvalarında sabah ve öğleden sonra olmak üzere seminerler verilirken, toplamda 6400 öğrenciye ulaşıldı. Öğrencilerin katıldığı seminerlerde, İzgören Akademi eğitmenlerinden Tülay Üstündağ ve Ece Üvey, okullar ile bilgi evi ve kurs merkezlerinde, 7-12 yaş aralığındaki çocuklarla bir araya geldi. Eğitmenler, öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği seminerlerde çocuklara kentlilik bilinci ile ilgili konularda bilgi verdi.

“Denizli büyük bir ev”

Eğitmen Tülay Üstündağ, çocuklara “Kent nedir, kentli olmak nedir?” diye sorular yönelterek, insan ilişkilerinden, çevre bilincinden, selamlaşmadan, gülümsemekten, görgü kurallarından ve yardımlaşmadan bahsederek, öğrencilere kent kültürü hakkında bilgiler verdi. Tülay Üstündağ, “Kentinizi severseniz korursunuz, korursanız sahip çıkarsınız” diyerek, Denizli’nin büyük bir ev olduğunu, sokak ve caddelerinin ise büyük evin odaları olduğunu, herkesin kendi evini nasıl temiz tutup koruyorsa, şehrine de aynı şekilde sahip çıkması gerektiğini vurguladı.

“Büyüklerimizi uyaracağız”

Eğitmen Ece Üvey ise, çocuklara yaşlarının küçük ama yüreklerinin çok büyük olduğunu söyleyerek, herkesin birey olarak kurallara uyup gelecek nesillere örnek olması gerektiğini ifade etti. Üvey, “Sizden öğreneceğimiz çok şey var. Sizin yapabileceğiniz, elinizden gelebilecek çok şey var. Kurallara uymayan büyüklerimize müdahale edeceğiz, onları uyaracağız” diye konuşarak kentlilik bilinci hakkında çeşitli örnekler verdi.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
Çocuk Şenliği (3)
Türkiye’nin en büyük Çocuk Şenliği devam ediyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 4'üncüsünü düzenlediği Türkiye’nin en büyük Çocuk Şenliği tüm hızıyla devam ediyor. Hafta içi her gün...

Kapat