Reklam
Reklam Yandex.Metrica
Reklam

İzmir’de Okuma Yazma Bilmeyen Kalmayacak

İzmir’de Okuma Yazma Bilmeyen Kalmayacak
  • Yayınlanma Tarihi: 26.05.2018
Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde, Millî Eğitim Bakanlığı’nın koordinasyonu ile gerçekleştirilen “Okuma-Yazma Seferberliği” kapsamında İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan kurslarda başarılı olan katılımcılara sertifikaları verildi.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün il genelinde “Okuma-Yazma Seferberliği” ile ilgili başlattığı çalışmalardan biri de Bayraklı ilçesinde gerçekleştirildi. “Harf harf hece hece yeni bir geleceğe” sloganıyla yola çıkılan okuma yazma seferberliği kapsamında vatandaşlar kurslara yoğun ilgi gösterdi. İlçede farklı bölgelerde açılan77 kursta 1314 veliye okuma-yazma öğretildi. Velilere başarılarını belgelendiren sertifikalarını, İzmir Valisi Erol Ayyıldız’ın eşi Uzm. Dr. Dilek Didem Ayyıldız, Bayraklı Kaymakamı Adem Arslan, İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Eraslan, Bayraklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Şuayip Üner, Şube Müdürleri Zülfikar Türe ve Şükrü Celepli verdi.

Katılımın oldukça yoğun olduğu gözlenen törende sertifikalarını alan velilerin heyecanı ve mutluluğu görülmeye değerdi. Törende 100.Yıl İlkokulu’ndan veli ve öğretmenlerden oluşan halk oyunları ekibi ve semazen grubu gösterileri ile törene renk kattı.
Törenin ardından 80. Yıl Metaş Ortaokulu Tübitak Bilim Fuarının açılışı İzmir Valisi Erol Ayyıldız’ın eşi Uzm. Dr. Dilek Didem Ayyıldız tarafından gerçekleştirildi.

İzmir İl Milli Eğitim müdürü Ömer Yahşi, İzmir genelinde kursiyerlerden gelen yoğun talebin kendisini çok memnun ettiğini dile getirdi. Yahşi, “İzmir’de okuma yazma bilmeyen kalmayacak. İhtiyaç halinde tek bir kişi için bile kurs açılabiliyor. Yeter ki istesinler, bize müracaat etsinler.” dedi.

Reklam

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.