Yandex.Metrica

‘İZMİR İÇİN EL ELE VERELİM’

AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Hüseyin Kocabıyık, Başkan Kocaoğlu’na, “Gelin farklı bir şey deneyelim, gelin İzmir için el ele verelim. Barış ve dayanışma içinde birlikte çalışarak halka hizmet edelim” diye seslendi

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam
AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Hüseyin Kocabıyık, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na tarihi çağrı yaptı. Kocabıyık, “Gelin farklı bir şey deneyelim, gelin İzmir için el ele verelim. Barışla, dayanışmayla, birlikte çalışarak halka hizmet edelim” dedi.
AK Parti İzmir 1. Bölge 4. Sıra Milletvekili Adayı Hüseyin Kocabıyık, seçilmesi halinde öncelikli olarak kentin itibarını yeniden kazanması için çalışacağını söyledi. Seçim çalışmaları çerçevesinde Yeni Asır’ı ziyaret eden Kocabıyık, siyaset ve siyasetçi olmadan demokrasinin olmayacağını ve işlemeyeceğini dile getirdi.

‘Gerginlik zarar verir’
Siyasetçinin de demokrasinin önemine ve değerine uygun çalışması gerektiğini vurgulayan Kocabıyık, “Kavga, dövüş ve gerginlikle kimsenin varabileceği bir yer yoktur. Kavga, gerginlik bugüne kadar İzmir’e sadece zarar vermiştir. Onun için barış içinde, şehre ve şehrin sorunlarına duyarlılık adına dayanışma içinde çalışmalıyız” diye konuştu.

‘Biz elimizi uzatacağız’
İzmir için Aziz Kocaoğlu’na tarihi bir çağrıda bulunan Hüseyin Kocabıyık, “Gelin birlikte çalışalım, İzmir için birlikte çaba sarf edelim. Kavga eğer iyi bir şeyse zaten bunu yeterince yaptık. Kimse bir şey kazanmadı. Gelin şimdi farklı bir şey deneyelim. Bu sefer de barışarak, dayanışarak ve birlikte çalışarak halka hizmet etmeye çalışalım” dedi.
Kocabıyık, Cumhurbaşkanı Özel Danışmanı Binali Yıldırım’ın, 30 Mart seçimleri öncesi İzmir için ortaya koyduğu 1414 Proje içinde hemen başlanabilecek olanların gündeme getirilmesi için çaba sarf edeceğini dile getirerek şöyle konuştu: “Artık hükümetle İzmir Büyükşehir Belediyesi arasındaki gerginlik, kopukluk, gereksiz kavga ve didişmeler bir son bulmalı. Bu düşünceden hareketle biz hükümet tarafı olarak, Sayın Aziz Kocaoğlu’na elimizi uzatacağız. Gelin birlikte çalışalım, İzmir için birlikte çaba sarf edelim. Bakın, Sayın Yıldırım’ın bu önemli projelerinin bir kısmını hayata geçirelim, bunlar sizin başarınız olsun önemli değil ama İzmirlileri bu çağdaş, modüllerle buluşturalım. Bu çağdaş modülleri İzmirlilere kazandıralım. Kavga ve didişmeyle nereye varabiliriz?”

SEVGİLİ İZMİR
İzmir’e bir sevgiliye gösterilen özenin gösterilmesi gerektiğini düşündüğünü, çünkü İzmir’in kendisi için bir sevgili olduğunu anlatan Kocabıyık, şunları söyledi:
“Siyaset ve milletvekilliği, kavga etmek, gürültü çıkartmak, polemik yapmak, birbirine iftira atma sanatı değildir. Milletvekilliği ve siyaset hizmet sanatıdır. İmkanları halkın lehine kullanma sanatıdır. Halk için çalışmak, yeri ve zamanı geldiğinde halka hesap verme sürecidir. İzmir’in her köşesini dolaşıyorum. 13 yıldır iktidarız. Halkın karşısına başımız dimdik çıkabiliyoruz. Bu AK Parti hükümetlerinin halk için çalıştığının en büyük göstergesidir. Her fırsatta halkımıza açık yüreklilikle ‘Lütfen bizim hatalarımızı, kusurlarımızı söyleyin. Biz bunlardan ders almaya hazırız. Yanlışımız varsa doğrulturuz. Eğrimiz varsa düzeltiriz’ diyoruz.”

‘YEŞİL DEVRİM 4 YILDA TAMAMLANACAK’
AK Parti hükümetinin İzmir’de 35 İzmir 35 Proje hedefiyle başlattığı çalışmaların bir kısmının tamamlanma, bir kısmının da başlama aşamasında olduğunu aktaran Kocabıyık, bu çalışmaların takibini de yapacağını söyledi. Orman ve Su İşleri Bakanı, AK Parti 1. Bölge 1. Sıra Milletvekili Adayı Veysel Eroğlu’nun sözünü verdiği 466 projeye de değinen Kocabıyık, “Bu projeler 2019′a kadar tamamlanacak ve İzmir’de yaşam kalitesini dünya standartlarına taşıyacak. Çevresel bir devrim yaratacak. Yeşil bir devrim denebilir buna. Yeni ormanlar, yeni parklar, yeni akarsu yatakları, yeni içme suyu donanımları olacak” dedi. – Yeniası

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
turkiye-nin-los-angeles-baskonsoloslugu-na-tehdit-1429845931
Türkiye’nin Los Angeles Başkonsolosluğu’na tehdit

Başkonsolosluk giriş ve çıkışlarına, 1915 olaylarının yıl dönümü olarak kabul edilen 24 Nisan öncesi artan tehdit nedeniyle sınırlama getirildi.

Kapat