Yandex.Metrica

İZMİR DT “KADINLAR” İÇİN OYNUYOR

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

İzmir Devlet Tiyatrosu Şubat Ayını “Kadınlar”a ithaf ediyor. “Kadın Sığınağı, ” 3.Şubat.2015 tarihinde İzmir Devlet Tiyatrosu Konak Sahnesi’nde prömiyer galasıyla 20:30’da seyirci ile buluşuyor.

Tuncer Cücenoğlu’nun yazdığı Tomris Çetinel’in yönettiği kadına şiddetin dünyada ve ülkemizde gündemin ilk sırasını oturduğu gerçeğini yansıtan oyun, bir sığınma evindeki kadınların öykülerini konu aliyor. Dekor tasarımı Suar Şeylan’a , kostüm tasarımı Yıldız İpeklioğlu’na, ışık tasarımı Kemal Görgün’e ve müzikleri Tanju Kumbaracıoğlu’na ait.

Oyunun başlıca rollerini Selmin Barutçuoğlu, Hülya Böceklioğlu, Süreyya Kilimci İdiz, Gerçek Özkök Yağcı, Sabiha Sonkan, Dilek Çetiner Demir , Hülya Dilek Arda, Burcu Aksakal, Şule Demirezen, Gizem Cessur ve Nehir Akkoç paylaşıyor.

Oyunun provaları büyük bir titizlikle geçerken ; yaşanan gerçek olaylar töre cinayetlerini ve yıllardır kocasından, babasından, abisinden hatta oğlundan psikolojik ve fiziksel şiddet gören kadınların hayatlarının nasıl karartıldığını gözler önüne seriyor.

Oyunun biletleri Şubat Ayı içerisinde Konak Sahnesi gişesinden temin edilebilir.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
unnamed
OSMANLI’NIN SARAY HALILARI ARKAS SANAT MERKEZİ’NDE

Asırlık Osmanlı Saray halıları “Arkas Koleksiyonu’nda Osmanlı Halı Sanatı” başlıklı sergi kapsamında Arkas Sanat Merkezi’nde sergileniyor. Sergi 14 Haziran tarihine...

Kapat