İzmir Amerikan Koleji’nin 140.Yılı anısına fidanlar yeşerecek!

İzmir Amerikan Koleji’nin   140.Yılı anısına fidanlar yeşerecek!
  • Yayınlanma Tarihi: 30.05.2018
Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara

İzmir’in köklü eğitim kurumlarından Özel İzmir Amerikan Koleji’nin, İzmir-Çeşme otoyolunda ağaçlandırma çalışması yapmak üzere Ege Orman Vakfı ile imzaladığı işbirliği protokolü çerçevesinde 2 bin 100 fidan can buldu. İzmir Amerikan Koleji’nin 140. Yılı anısına gerçekleştirdiği ağaçlandırma çalışması  için ‘Fidan Dikim Töreni’ düzenlendi.

İzmir-Çeşme otoyolu Karaburun-Zeytinler güzergahı üzerinde otobana cepheli arazide gerçekleşen törene Özel İzmir Amerikan Koleji(ACI) idarecileri, öğretmenleri, öğrencileri, mezunları ve velilerin yanısıra Ege Orman Vakfı’nı temsilen Genel Müdür Metin Gençol ile Genel Müdür Yardımcısı Perihan Öztürk katıldı.

2100 fidan, Özel İzmir Amerikan Koleji adına  yeşerecek.

 Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü işbirliği ile devam eden ağaçlandırma çalışmaları hakkında bilgi veren Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol; yapılan bu çalışmalar ile İzmir-Çeşme otobanında yol kenarlarının daha yeşil olacağını ve otoyolda seyahat eden araçların atmosfere saldığı karbon emisyon miktarının da ağaçlandırma sayesinde azalacağını belirtti. Gençol, projeye destek veren ACI idarecilerine teşekkürlerinin bir ifadesi olarak Ege Orman Vakfı’nın plaketini sundu.

Özel İzmir Amerikan Koleji Okul Müdürü Didem Erpulat da İzmir Amerikan Koleji’nin kuruluşunun 140. yılında gerçekleştirilen bu önemli projede, öğrenciler, öğretmenler, veliler ve mezunların destekleriyle yeni fidanları doğaya kazandırarak çevreye önemli bir katkı sağlayacakları için çok mutlu olduklarını söyledi. İzmirliler tarafından yoğun olarak kullanılan bu otobanda okulun ismini taşıyan bir ağaçlandırma çalışması yapmanın uzun yıllardır hayalini kurduklarını belirten Erpulat, bu hayalin gerçekleşmesinde büyük emeği olan Okul-Aile Birliğine ve katkı sağlayan herkese teşekkürlerini sundu.

Konuşmaların ardından dikimi gerçekleştirilen fidanlara can suları öğrenciler tarafından verildi.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.