Yandex.Metrica

İş Bankası ve Şişecam‘dan flaş açıklama!

Türk Telekom ve İş Bankası-Şişecam grubu şirketleri KAP`a ayrı ayrı açıklama yaparak satış görüşmelerini duyurdu.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Türkiye İş Bankası, Avea’daki yüzde 7,44′lük payın satışına ilişkin genel müdürlüğün yetkili kılındığını duyurdu. 

Bankadan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderilen yazıda, “Bankamız Yönetim Kurulunun bugünkü kararıyla bankamıza ait 610 milyon 75 bin 214,00 TL nominal değerde ve yüzde 7,44 oranındaki Avea İletişim Hizmetleri AŞ payının blok satışına yönelik olarak başta Türk Telekomünikasyon AŞ olmak üzere ilgilenen yatırımcılarla görüşmelerin başlatılması hususunda Genel Müdürlüğümüz yetkili kılınmıştır” denildi.

Şişecam Grubu şirketleri tarafından yapılan açıklamada ise şöyle denildi:

“Şirketimiz Yönetim Kurulunun 22 Nisan 2015 tarih ve 47 sayılı kararı ile Şirketimize ait 28.407.980,44 TL nominal değerde ve %0,3464 oranındaki Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. payının blok satışına yönelik olarak başta Türk Telekomünikasyon A.Ş. olmak üzere ilgilenen yatırımcılar ile görüşmelerin başlatılması hususunda Genel Müdürlüğümüzün yetkili kılınmasına karar verilmiş olup, sürece ilişkin gelişmeler hakkında ayrıca bilgilendirme yapılacaktır.”

Ayrıca Türk Telekom’un KAP’a yaptığı açıklamada İş Bankası Grubu şirketlerinin elinde bulunan yüzde 10 oranındaki Avea hissesi için de İş Bankası Grubu şirketlerine satın alma teklifinde bulunulduğu belirtildi. İşte İş Bankası Grubu şirketleriyle ilgili yapılan o açıklama:

“Şirketimiz, Türkiye İş Bankası A.Ş., Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş., Trakya Yatırım Holding A.Ş., Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş., Efes Holding A.Ş. ve Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi’nin ellerinde bulundurdukları Avea İletişim Hizmetleri A.Ş.’nin çıkarılmış sermayesinin %10,0035′lik kısmını temsil eden, toplam 820.294.269,73 TL nominal değerdeki payların satın alınması için bağlayıcı olmayan teklif vermiştir.”  Milliyet

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
Ulusal Egemenlik Bayramı 12
Melis Başkana ilk ziyaret uzaktan

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde Kuşadası Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Melis Yolcu arkadaşları Baran Çapik, Selen Yılmaz ile...

Kapat