Reklam
Reklam Yandex.Metrica
Reklam

İLGİ’DE YKS PROVASI

İLGİ’DE YKS PROVASI
  • Yayınlanma Tarihi: 28.06.2018
Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara

Özel İlgi Okulları bünyesinde bulunan İlgi Temel Lisesinde yıl boyunca 12.sınıf öğrencilerine uygulanan YKS deneme sınavının sonuncusu gerçeğini aratmayan bir şekilde gerçekleştirildi.

Prova sınavı 120 öğrenci ile gerçekleştirildi…

Sabah saat:09.30 itibariyle okul binasına alınan öğrencilerin üstleri görevli öğretmenler ve personeller tarafından arandı. Sınav giriş kağıtları ve kimlikleri kontrol edilen 120 öğrencilerinin kimlik kartları dışındaki bütün eşyaları poşetlenerek sınav sonuna kadar emanet dolaplarında saklandı. Kimlik kartlarını ve sınava giriş belgesini yanlarında getirmeyi unutan öğrenciler gerçek sınav sisteminde olduğu gibi sınava alınmadılar.

30 Haziran günü gerçekleştirilecek olan YKS öncesi son prova yapan öğrencilere kalemleri, silgileri ve kalem traşları kurum tarafından verildi. Öğrenciler, gerçeğini aratmayan 135 dakikalık sınavda  120 soruyu çözmeye çalıştı.

İlgi Temel Lisesi Rehber Öğretmeni  Pınar Ertaş, ” Her yıl olduğu gibi bu yılda öğrencilerimizin 30 Haziran- 1 Temmuz  günü gireceği YKS ‘den iyi bir puan alarak geleceklerine yön vermeleri için tüm yıl boyunca elimizden gelen yardımı onlardan esirgemedik ve şimdi sıra onlarda. Bizler de önümüzdeki haftasonu gerçekleştirilecek olan sınav önce öğrencilerimizi sınava hazırlamak için bir YKS Provası düzenledik. Bu provada öğrencilerimiz haftasonu YKS’de ne yaşayacaksa onu yaşadılar. Hatta kimlik kartlarını evde utan öğrenciler nasıl sınava giremezlerse bizim yaptığımız bu provada da sınava giremediler ” dedi.

Sınava girecek olan tüm öğrencilere başarılar dileyen Ertaş, öğrencileri stresten uzak durmaları için uyardı.

Reklam

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.