Yandex.Metrica

Hobileri ekmek kapısı oldu

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ücretsiz el sanatları kursuna hobi amacıyla katılan Tijen Fenli ve Seçil Gümen, eğitimin ardından birlikte atölye açtı. İki kadının bir dönem hobi amacıyla ile katıldıkları kurs şimdi geçimlerine katkıda bulunuyor.

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin meslek edindirme kursları kapsamında düzenlediği ücretsiz cam boncuk kursuna katılan kadınlar yeteneklerini keşfetmenin yanı sıra meslek sahibi de oluyor. Bu kapsamda, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz olarak düzenlediği cam boncuk kursuna katılarak eğitim alan Tijen Fenli ve Seçil Gümen her geçen gün bu konuda kendilerini geliştirerek, sanatlarını bir adım daha ileriye taşıdı. Daha sonra iki arkadaş Sarayköy’de bir atölye açmaya karar verdi. Açtıkları atölyede camı sanatla buluşturan Tijen Fenli ve Seçil Gümen’in bir zaman hobi olarak merak sardıkları iş şimdi ekmek kapıları oldu. Tijen Fenli (55), emekli olduktan sonra Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ücretsiz el sanatları kursuna katıldığını anlatarak, “Bir dönem cam boncuk kursuna gittik. Bir yılın sonunda kendimizi daha çok geliştirmek için çaba gösterdik” diye konuştu.

“Kadına verilen değer takdire şayan”

Eğitimleri tamamlamanın ardından Seçil Gümen ile birlikte ortak bir atölye açmaya karar verdiklerini ifade eden Fenli, “Atölyemizde bu yıl yapmış olduğumuz cam boncuk ürünlerini turistik yerlere göndererek ve özel siparişler alarak pazarlamaya başladık” diye konuştu. Kadınların, Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen kurslara katılarak kendilerini yetiştirmelerini tavsiye ettiğini ifade eden Fenli, “Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ücretsiz kurslar ile kadına verilen değer takdire şayandır. Kadınlara verilen bu destekten dolayı Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür ediyorum” dedi.

“Başkan Zolan’a teşekkür”

Seçil Gümen ise, Tijen Fenli ile Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ücretsiz kurslara başladıklarını anlatarak, “Bu kurslara katılmamızın amacı yeteneklerimizi keşfederek kendimizi o kapsamda geliştirmekti. Nitekim kurs sonunda kendimize küçük bir atölye açarak çalışmaya başladık. Takı ve süsleme çeşitlerinden oluşan cam boncuk çeşitleri yapmaya başladık. Şuanda 2 yerle anlaşma yaptık ve yaz dönemi için siparişler aldık. Bu çok farklı bir sanat. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a kadınlara verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

hobileri isleri oldu (3)

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
s200421
“AKILLI KAVŞAKLAR” İÇİN PİLOT ÇALIŞMA BAŞLADI

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kavşaklarda bekleme sürelerini kısaltacak “Akıllı” trafik sistemi için Bornova ve Bayraklı ilçelerindeki pilot çalışmalara başladı. Migros ve...

Kapat