Reklam
Reklam Yandex.Metrica
Reklam

HİZMET AK PARTİNİN GENLERİNDE VAR

HİZMET AK PARTİNİN GENLERİNDE VAR
  • Yayınlanma Tarihi: 06.06.2018
Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara

AK Parti İzmir 1. Bölge Milletvekili Adayı Ceyda Bölünmez Çankırı seçim çalışmasını kapı kapı gezerek sürdürüyor. Dokunma siyaseti yürüten Çankırı, öncelikle gönülleri kazanacaklarını söyledi.

Çalışmalarını Torbalıda sürdüren Çankırı, esnaf ve pazaryeri ziyaretlerinin yanı sıra ev ziyaretleri ile de vatandaşla yakın temas kuruyor. Gençlerle ve velilerle konuşan Çankırı, “AK Parti iktidarında yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Hizmet bizim genlerimizde var” diye konuştu.

AK Parti Milletvekili Adayı Ceyda Bölünmez Çankırı, İzmir’de son 15 yılda  yapılan 1,9 milyar TL tutarındaki eğitim yatırımlarını anlattı. “Kaliteli eğitim için teknolojiyi yaygınlaştırdık, çağın ötesine geçtik” diyen Milletvekili Çankırı, derslik sayısındaki artış ile birlikte nitelik bakımından kaliteyi yükseltip eğitimde teknolojiden üst düzeyde yararlanmaya başladık” dedi.

YATIRIMLARIMIZ SÜRECEK
İzmir’de eğitim alanındaki yatırımları rakamlarla açıklayan Çankırı, şöyle devam etti: “Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim kademesinde okul sayısını 1.424’ten 2.570’e yükselttik. İzmir’de 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında 440 spor salonu, ilköğretim ve ortaöğretim okullarında 1.498 laboratuvar ve 803 kütüphane mevcuttur. 2014 yılı sonunda başlatılan ve öğrencilerin ilgisini çeken, modern donanımlı 18 adet Zenginleştirilmiş Kütüphane (Z-Kütüphane) kurulmuştur. 2003-2016 yılları arasında; Okullara 42.464 adet bilgisayar gönderdik. 1.851 sınıfa ADSL bağlantısı sağladık. Toplam 1.148 Bilişim Teknoloji Sınıfı kurduk. 17.523 Etkileşimli Tahta, 1.444 Çok Fonksiyonlu Yazıcı, 153 Doküman Kamera, 59. 949 Tablet Bilgisayar Gönderdik. Eğitim alanında çok daha iyisine ulaşana kadar yatırımlarımız çalışmalarımız sürecek.”

ÜNİVERSİTELERİMİZE YATIRIM GELECEĞE YATIRIM
2009 yılında Probleme Dayalı Öğrenim Binası, 2010-2014 yılları arasında Öğrenci Aktivite Merkezi, Mühendislik Fakültesi ve Matbaa Binası, 2015 yılında Hukuk Fakültesi ve Adalet Meslek Yüksekokulu’nun yapımının tamamlandığını dile getiren Çankırı, “Gençler bizim geleceğimizdir. Eğitime yapılan yatırımların geleceğimizi inşa etmekteki önemi tartışmasızdır. Gençlerimizi eğitimle hedeflenen yarınlara hazırlıyoruz. Genç beyinleri bilime yönelten, edindiği kazanımları ülkesine faydaya dönüştürebilen bir nesil yetiştirmek bizim başlıca hedeflerimiz arasındadır. ‘7 çok geç’ diyerek başlattığımız anaokulu uygulamasından tutun üniversite sonrasında devam eden eğitimlere kadar her aşamada yenilikçi ve dünyadaki gelişmeleri takip edebilecek bir sistem oluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

Reklam

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.