Reklam
Reklam Yandex.Metrica
Reklam

HDP’den sert tepki: Utanç verici

HDP’den sert tepki: Utanç verici
  • Yayınlanma Tarihi: 14.06.2018
Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Erdoğan’ın sosyal medyada paylaşılan konuşmalarına HDP cephesinden sert tepki geldi. Skandal videoyu HDP Genel Merkezi resmi Twitter hesabından paylaştı: AKP Genel Başkanı Erdoğan açıkça suça teşvik ediyor.
Erdoğan’ın sosyal medyada paylaşılan konuşmalarına HDP cephesinden sert tepki geldi. Skandal videoyu HDP Genel Merkezi resmi Twitter hesabından paylaştı. HDP videonun altına “AKP Genel Başkanı Erdoğan açıkça suça teşvik ediyor. HDP’yi baraj altında bırakmak için hile ve baskıyla oylarımızı çalmayı planlıyor. Çünkü HDP Meclis’te olmazsa 400’den fazla vekil kazanacağını biliyor. İşte bunu engellemek için 24 Haziran’da bir oy HDP’ye bir oy Demirtaş’a” notunu düştü.

“Suç barındıran bir talimat”

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli de tepkisini “Oradaki talimatları HDP’ye yönelik yönlendirme var. Suç barındıran bir talimat. Tek çözüm olarak gördükleri şey HDP’nin baraj altında kalması” ifadesiyle dile getirdi.

  • “Demokrasi adına utanç verici”

HDP Ankara miletvekili adayı Nuray Türkben de Erdoğan’ın sözlerine “Bu Video demokrasi adına başlıbaşına utanç verici, Erdoğan karşısındaki sandık görevlilerine bir tür istihbarat faaliyeti yapmasını istiyor. Bu kendisinin istihbarat siyasetinin devamı.  HDP şuan AKP’nin kâbusu. Ve bu kâbusu bertaraf etmek için her aracı kullanıyor… Sokaklarda, alanlarda ve sandık başında tüm emeğimizle çalışacağız” diye gösterdi.

“AKP’nin tek umudu #HDP’nin baraj altında kalması”

HDP Aydın milletvekili adayı Ferhat Tunç, tepkisini twitter hesabından “AKP diktatörlüğünden bunalmış herkese sesleniyoruz! AKP’nin tek umudu #HDP’nin baraj altında kalması, Bunu Reis diyor! 24 Haziran’da AKP’yi sandığa gömmenin ve birbirimizle yeniden kucaklaşıp, birlikte Türkiye olmanın tek yolu HDP’ye oy vermektir! İşte bu yüzden HDP barajı geçmelidir!” paylaşımı ile getirdi.

İŞTE GÜNDEMİ SARSAN O VİDEO:

Reklam

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.