Reklam
Reklam Yandex.Metrica
Reklam

Hakim trafikte avukatı sıkıştırdı, koruması ateş etti

Hakim trafikte avukatı sıkıştırdı, koruması ateş etti
  • Yayınlanma Tarihi: 28.05.2018
Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara

İstanbul Üsküdar’da önceki gün akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. İddiaya göre, E-5 otoyolundan Harem istikametine giden bir araç, hemen arkasından gelen bir başka araç tarafından sıkıştırılmaya başlandı. Olayın en dikkat çeken yanı ise, çakarlarını yakarak önündeki aracı sıkıştıran araçtaki iki kişinin hâkim olması oldu. Saldırıya uğrayan aracı kullanan avukatın şikâyetçi olmasının ardından ortaya çıkan olayda, aracı takip eden araçtaki kişilerin G.E. ve M.T. adlı hakimler olduğu kaydedildi. Olayda, önlerindeki araca bir kamu kurumu önünde saldırdığı kaydedilen G.E. adlı hâkimin aracın aynalarını yumruklayıp kırdığı kurumun güvenlik kamerası görüntülerine de yansıdı.

Olayın büyümesini istemeyen avukatın ise olay yerinden uzaklaşmak istediği ancak saldırganların kendisine izin vermediği görüldü. G.E. adlı hâkimin koruması Y.D.’nin ise bu esnada silahıyla ateş ettiği görüldü.

Silahtan çıkan 2 adet merminin de olay yeri polislerince ele geçirildiği belirtildi.

“KİLOMETRELERCE SIKIŞTIRIP TAKİP ETTİ”

Saldırıya uğrayan avukat da emniyette mağdur olarak sunduğu ifadesinde şunları söyledi: “Ben ofisimden çıkmış E-5 sahil şeridinden evime doğru gidiyordum. En sağ şeritteyken, en sol şeritten bir araç şoför mahaline gelecek şekilde üzerime kırmaya başladı. Ben de 5-6 şerit birden kaçmaya çalıştım. Bu kişilerden biri camı açtı ve ‘Adam gibi kullanacaksın lan’ şeklinde hakaret etti bana. Ben de yaptıklarının yanlış bir davranış olduğunu söyledim. Önde oturan kişi hakaretlerine devam etti. Yol boyunca da sıkıştırıp selektör yakmaya devam etti. O esnada bu kişilerin her türlü belalı kişiler olabileceğini düşündüm. Bir kamu kuruluşuna sığındım. O esnada gelip hakaret ve tehditler ederek aracıma saldırmaya başladılar. Aracın aynalarını kırdılar. Bu esnada aralarından birisinin silahını çektiğini gördüm ve kaçmaya çalıştım. Arkamdan ateş açtılar. Ateş açılınca polis çağrılmış. Emniyet güçleri gelince tutanak tuttu. Aracımın aynalarını kıran kişi beni ölümle tehdit etti. Ayrıca ateş açan kişi de hiçbir şey olmamış gibi diğer kişilerle oradan ayrıldı. Aracımda ise en az 30 bin TL hasar söz konusu. Olaydan dolayı kendilerinden şikâyetçiyim.”

Kaynak : Hukuki  Haber

Reklam

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.