Yandex.Metrica

Genç Denizli Bulgaristan’da Karagöz-Hacivat oyunu sergiledi

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

“Yerel Medyanın AB ile Uyumu” adlı Sivil Toplum Diyalogu Medya Hibe Projesi kapsamında Bulgaristan’a giden Denizli Büyükşehir Belediyesi Genç Denizli Tiyatro Kulübü Sofya’da geleneksel Türk gölge tiyatrosu Karagöz-Hacivat’ı tanıttı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Genç Denizli Tiyatro Kulübü,Türkiye ve AB arasındaki Sivil Toplum Diyalogu Medya Hibe Programı kapsamında Mudanya Gazeteciler Derneği’nin koordinatörlüğünde yürütülen “Yerel Medyanın AB ile Uyumu” projesine katıldı. Bulgar Gazeteciler Birliği’nin ev sahipliğinde Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da gerçekleştirilen ziyaretler kapsamında, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genç Denizli Tiyatro Kulübü de, geleneksel Türk gölge oyunu Karagöz-Hacivat’tan gösteriler sundu. Karagöz-Hacivat kıyafetleriyle Türkçe ve Bulgarca sahneye uyarlanan gösteri çeşitli yerlerde sergilendi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Genç Denizli Tiyatro Kulübü’nünSofya sokaklarında da sergilediği Karagöz-Hacivat gösteri Bulgarların da büyük ilgisini çekti. Mudanya Gazeteciler Derneği Başkanı Yavuz Gerçekçi, projeye destek veren Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Mudanya Turizm Otelciler Birliği Başkanı Akın Esgin’e teşekkür etti.

Bulgar tiyatrolarını incelediler

Proje kapsamında, Polovdiv Drama Tiyatrosu’nu ziyaret eden Denizli Büyükşehir Belediyesi Genç Denizli Tiyatro Kulübü üyeleri, Plovdiv Kukla Tiyatrosu, 2 bin yıllık Antik Roma Tiyatrosu, Sofya Milli Tiyatrosu’nu gezerek tiyatrolar hakkında bilgi edindi.

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
Adsızfsadfasdf
Büyükşehir’den Yetişkinler İçin Satranç Kursu

Muğla Büyükşehir Belediyesi Turizm Gençlik ve Spor Dairesi Başkanlığı'nın yetişkinler için düzenlediği satranç eğitim kursu başlıyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi Turizm...

Kapat