Yandex.Metrica
Tavukçu Bekir

Gelinliğin “başkentinde” muhteşem buluşma

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Alanında Avrupa’nın en büyük fuarı olan IF WEDDING FASHION İZMİR – Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı, 9. kez kapılarını dünyaya açtı.

Dünyadan ve Türkiye’den sektör temsilcilerini buluşturan IF WEDDING FASHION İZMİR – Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı, 9. kez kapılarını açtı. Alanında Avrupa’nın en büyük, Türkiye’nin ilk ve tek Uluslararası Fuarlar Birliği’ne (UFI) üye olan fuarı, Kültürpark 5 No’lu Hol’de açıldı.

17’si yabancı olmak üzere 174 firmanın yer aldığı fuarın açılış töreninde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, fuarcılığın Ulu Önder Atatürk’ün İzmir ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne verdiği son derece ulvi bir görev olduğunu belirterek, “Önceki belediye başkanlarımız ve bizim yaptığımız gibi, bizden sonra görev yapacak arkadaşlar da bu görevi titizlikle sürdürecektir. Bu bilinçle çalışıyor, üretiyoruz. Yerelde kalkınmanın yol haritası ile ilerliyoruz. Birçok başarıya, ödüle layık görüldük. İzmir 2010 yılından bu yana kalkınma sürecinde. Elbette eksiklerimiz var ama samimiyetle çalışarak gideriyoruz. Fuar alanımız eksikti, 25 Mart’ta yenisini açıyoruz. Konser salonu yoktu, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ni hayata geçirdik. Opera ve kongre merkezinin de temelini atacağız. Turizmden, hizmet sektörüne, kültür-sanattan, tarıma ve sanayiye kenti büyütmek amacıyla çalışıyoruz. İzmir ve İzmirli ayağa kalktı. İzmir fuarcılığının alanı 5 kat büyüdüğüne göre, önümüzdeki iki-üç yıl içinde fuarcılık sektörü de kentte en az 5 kat büyüyecektir. Hedef budur” diye konuştu.

Başkan Kocaoğlu’na teşekkür

Ege Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı Mukadder Özden, fuarın her yıl katılım oranları ve kalitesiyle çıtasını daha iyi bir noktaya taşıdığını, önümüzdeki yıllarda da aynı performansı sürdürmek için çalışacaklarını belirtti, Özden, fuarın gelişmesine ve büyümesine maddi ve manevi her zaman katkı koyan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na teşekkür etti.

Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu Başkanı Hüseyin Öztürk de fuarın çok başarılı olduğunu ve İzmir ile özdeşleştiğini belirterek, “Türkiye geçen yıl tekstil ve hazır giyim ihracatında rekor kırdı. Genel ihracata önemli ölçüde fark atarak düne kadar beğenilmeyen sektör farkını gösterdi. Başarı sorumluluğu artırır. 2016 yılında da bu fuar başarıyla kapılarını açacak. Bu yıl da sorumluluğunu fazlasıyla yerine getirmiştir” dedi.

Gelinlik tasarımları yarıştı

Açılış konuşmalarının ardından “İpek Yolu” temalı 6. Gelinlik Tasarım Yarışması düzenlendi. 240 katılımcının arasından finale kalan 15 tasarımın sergilendiği mini defile izleyenlerin büyük beğenisini topladı. Yarışmanın jüri başkanlığını Ege Giyim Sanayicileri Derneği Başkan Yardımcısı Atınç Abay yaptı. Yarışmanın jürisinde modacılar Atıl Kutoğlu, Zeynep Acar, Ertan Kayıtken ve Müşerref Ünlü, koreograf Uğurkan Erez, İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ender Yazgan Bulgun, Ege Üniversitesi Emel Akın Meslek Yüksek Okulu Müdürü Arzu Marmaralı, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Dr. Nevbahar Göksel ve İzmir Olgunlaşma Enstitüsü Moda Teknolojileri Alan Şefi Erin Karakoyunlu yer aldı.

Jüri üyelerinin değerlendirmesinden sonra, birinciliğe Dokuz Eylül Üniversitesi’nden Taner Tabaklı, ikinciliğe İzmir Ekonomi Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümü mezunu Elif Özkan, üçüncülüğe İzmir Ekonomi Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümü öğrencisi Neslihan Biri layık görüldü. Birinci olan Taner Tabaklı, ödülünü ve 10 bin liralık çekini Başkan Aziz Kocaoğlu’nun elinden aldı.

7 Şubat’a kadar açık

Geçtiğimiz yıl Uluslararası Fuarlar Birliği’ne (UFI) üye fuar olarak açılan IF WEDDING FASHION İZMİR – 9’uncu Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı; İzmir Fuarcılık Hizmetleri ve Kültür Sanat İşleri Ticaret A.Ş. (İZFAŞ) tarafından T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın katkılarıyla, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu (TMHGF)  ve Ege Giyim Sanayicileri Derneği’nin (EGSD) destekleriyle organize ediliyor.

Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı’nın bu yılki performans defilesi, 5 Şubat’ta Atlas Pavyonu’nda 2014 yılında “Beyaz Perde” temasıyla düzenlenen Gelinlik Tasarım Yarışması birincisi İzmir Ekonomi Üniversitesi GSF Moda Bölümü öğrencisi Tülin Gülhantarafından gerçekleştirilecek.

7 Şubat tarihine kadar açık kalacak fuar, İzmir Kültürpark Fuar Alanı’nda 3 gün boyunca ziyaretçilerini ağırlayacak. 17′si yabancı olmak üzere toplamda 174 firmanın katıldığı fuar organizasyonu sadece profesyonel ziyaretçilere açık olacak.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
1404388568
“ONLİNE ÖZGÜRLÜĞE KELEPÇE VURULAMAZ”

CHP İzmir Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu CHP Grubu Sözcüsü Rahmi Aşkın Türeli, Türkiye’de internet kullanımı üzerindeki baskıların...

Kapat