Reklam
Reklam Yandex.Metrica
Reklam

“ESNAFIN VERGİSİ DÜŞECEK, ESNAF BAKANLIĞI GELECEK”

“ESNAFIN VERGİSİ DÜŞECEK, ESNAF BAKANLIĞI GELECEK”
  • Yayınlanma Tarihi: 29.05.2018
Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
CHP Denizli Milletvekili ve yeni dönemde 2. sıra adayı olan Kazım Arslan, Milletvekili Adayları Teoman Sancar ve Türkiye’nin en genç adaylarından Bilgehan Burgul ile birlikte Denizli’de seçim çalışmalarını sürdürdü.
Denizli-Pamukkale ilçe örgütünün de katıldığı ziyaretlerde esnafın sorununu yakından dinleyen Denizli Milletvekili Kazım Arslan, CHP’nin yeni seçim bildirgesinde esnaf ve KOBİ’lere ilişkin vaatlerini şu sözlerle paylaştı:
 
ESNAF BAKANLIĞI GELİYOR

“Türkiye’nin en ilerici, borç değil çare üreten esnaf politikasını getirmeye hazırız. Enflasyon oranı dünya ortalamasının 5 katına çıkmış, dış borcu 450 milyar doları aşmış, borçla borcunu kapatan, siftahı unutan bir ekonomi daha fazla yol alamaz. Biz “üreten, büyüyen, hakça bölüşen” bir ekonomi için yola çıktık. CHP iktidarında esnafın kira stopajını kaldıracağız. Rekabet  gücünü  artırmak  isteyen  esnaf  ve  sanatkarların, bölgesel  kooperatifler  yoluyla  bir  araya  gelmelerinin  önünü  açacağız. KOBİ’lere  ve  sosyal  işletmelere  ödedikleri  vergi  ve  sigorta  primi tutarında faizsiz, işletme kredisi vereceğiz. KOBİ’lerimizin KDV alacaklarını ivedilikle ödeyeceğiz. KOBİ’ler artık bir kara talihi yenecek, güçsüz, kırılgan ve kısa ömürlü olmayacak; zayıf üretim yapımızın yol açtığı düşük ücretli ve niteliksiz istihdamın yerini katma değeri yüksek, iyi eğitime, paylaşıma ve markalaşmış üretime dayalı bir esnaf ve KOBİ anlayışı alacak. Unutmayalım, markada ilerlemezsek arkadan geliriz. Onlar bakanlık kapatmaya kalksın, biz başlı başına bir ESNAF BAKANLIĞI kuracağız.

 
ESNAFA, KOBİ’YE YENİ VERGİ KOLAYLIĞI GELİYOR

Esnafın asgari ücrete kadar olan gelirlerine gelir vergisi  muafiyeti tanıyacak ve gelir  vergisi dilimlerini yeniden düzenleyeceğiz. KOBİ’lerimizin  borç  sorununu  çözmek  ve  takipten  kurtarmak amacıyla  bankacılık  sektörü  ile  birlikte  bir  kurtarma  planı  hazırlayacağız. Tekellerin  yıkıcı  rekabetinden  koruyacağımız  KOBİ’lerimizin, sosyal  işletmeye  dönüşmesini  ve  sektörel  güç  birliği  kurmasını özendireceğiz. Nakde sıkışmış KOBİ’lerin günübirlik desteklerle değil, özkaynaklarıyla ayakta kalabileceği bir rahatlama sağlayacağız. Kamu alımlarında kadın ve genç girişimcilerin kurduğu firmalara destek amacıyla yüzde 10-30 arasında ek maliyet indirimi sağlayacağız.
 
5 AŞAMALI YENİ ÜRETİM SEFERBERLİĞİ

Üreten bir ekonomi modeli için, esnafımızı da doğrudan etkileyecek 5 başlıklı bir planı devreye sokacağız… Nedir bu 5 aşama: -Yüksek katma değerli üretim programı, Doğudan batıya 5 bölgeden oluşacak kalkınma kuşakları programı, işletmeler arasında güç birliği programı, yüksek ücretli ve hem çalışanı hem işvereni rahatlatacak bir büyüme programı, hakça paylaşım programı.
 
EKONOMİ HEDEFLERİMİZ BELLİ

Kişi başı geliri 15 bin dolara çıkan, enflasyon ve işsizliği yüzde 5’in altına inen, cari açığı milli gelirin yüzde 4’ünün altına düşen, imalatta orta ve yüksek teknoloji ihracatını yüzde 60’a çıkaran bir üretim modelinden ilk önce esnafımız karlı çıkacak.”
Reklam

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.