Reklam
Reklam Yandex.Metrica
Reklam

Esnaf geleceğe yatırım yapıyor…

Esnaf geleceğe yatırım yapıyor…
  • Yayınlanma Tarihi: 09.06.2018
Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara

İzmir Milli Piyangocular Odası, İzmir’de ilk kez meslek lisesi öğrencilerine KOSGEB Girişimcilik Eğitimi düzenliyor. İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB)’nin öncülüğünde gerçekleştirilecek eğitimler ile iş kurmak isteyen gençlere 150 bin liraya varan KOSGEB desteklerinin kapıları açılacak.

Projeyi Karabağlar Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile birlikte gerçekleştireceklerini açıklayan İzmir Milli Piyango ve Şans Oyunları Bayileri Odası Başkanı Paşa Çakmak, ‘Eğitimlere katılacak gençlerin hepsi meslek lisesi öğrencisi. Bu bir ilk. Lise sonrası iş hayatına atılma hayali kuran gençlerimize altyapı hazırlamak, finansal destek imkanları sağlamak amacını güdüyoruz. Gençler diledikleri iş dalını seçebilirler. Gelişmişliğin en önemli göstergelerinden birisi olan sürdürülebilir işletme sayısının artması, ülkemizin ekonomik güçlükler yaşadığı bir dönemde daha da önem kazanıyor.’ dedi.

İESOB Eğitim Birimi görevlileri ile bazı oda başkanlarının da katıldığı açılış töreninde konuşan Çakmak, girişimcilik ruhunun eğitimle desteklenmesi gerektiğini vurguladı.
Paşa Çakmak sözlerini şöyle sürdürdü: ‘Türk milletinin girişimcilik potansiyeli çok yüksek. Ancak bu arzu ve girişimler eğitimle desteklenmediği takdirde uzun ömürlü olamıyor. Odamızın projesi son derece anlamlı ve verimli. İzmir Birliği de her zaman olduğu gibi bu projede de gereken desteği veriyor’

Temmuz’da üyelere (ayrı kutu)
Oda üyelerine yönelik girişimcilik kurslarının da Temmuz ayında başlayacağına dikkat çeken Başkan Çakmak, ‘Bizim üyelerimiz de zor durumda. Çoğunluğu seyyar ve özelleştirme söylentileri sonrası geleceklerinden kaygılılar. Alternatif faaliyette bulunmak isteyen üyelerimiz var. Bu arkadaşlarımız için de Temmuz ve Ağustos aylarında girişimcilik kursları düzenlemeyi planlıyoruz. KOSGEB ve İŞKUR’un imkanlarından meslektaşlarımızın da yararlanması camiamızı güçlendirecektir. Girişimcilik kurslarında başarılı olan arkadaşlarımız 50 bin lirası hibe, 100 bin lirası faizsiz kredilerden yararlanma imkanına kavuşabilecek’ şeklinde konuştu.

Reklam

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.