Yandex.Metrica

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yalanlama

Emniyet Genel Müdürlüğü, “polislerin yeniden askerlik yapması için yasa teklifi hazırlandığı” yönündeki iddiaların asılsız olduğu bildirdi.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Emniyet Genel Müdürlüğü, “polislerin yeniden askerlik yapması için yasa teklifi hazırlandığı” yönündeki iddiaların asılsız olduğu bildirdi. Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, son günlerde bazı basın yayın organlarında “polislerin yeniden askerlik yapması için yasa teklifi hazırlandığı” şeklinde iddiaların yer aldığı belirtildi.

27840 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 1111 sayılı Askerlik Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair 6109 sayılı Kanun ile “Emniyet Teşkilatı kadrolarında emniyet hizmetleri sınıfına mensup personelden on yıllık hizmet süresini tamamlayanların askerlik hizmetini yerine getirmiş sayılacaklarının düzenlendiği” ifade edilen açıklamada şunlar kaydedildi:

“Anılan Kanun hükmü yürürlükte olup, kanunda değişiklik yapılmasına ilişkin herhangi bir çalışma bulunmamaktadır. Haberlerde iddia edilen hususlar asılsız ve gerçek dışıdır. Zira haber yayınlandıktan sonra habere dayanak oluşturmak amacıyla sahte bir belge düzenlenerek, internet sosyal medya hesapları üzerinden paylaşıldığı anlaşılmıştır. Bazı kişi veya gruplar tarafından, fedakarca görev yapmakta olan personelin moral ve motivasyonunu bozmaya yönelik olan bu tür haberler, amacına ulaşamayacaktır. Sahte belgeyi üreten ve yayınlayan iyi niyetli olmayan kişi veya gruplar hakkında gerekli yasal işlemler başlatılmıştır.”  – TGRT HABER

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
saldiriii
Uludere Beyaz Tepe Üs Bölgesi’ndeki güvenlik güçlerine Doçka ile ateş açıldı

Şırnak Uludere Gülyazı Beyaz Tepe Üs Bölgesi'nde konuşlu güvenlik güçlerine Bölücü Terör Örgütü mensubu bir grup terörist tarafından Doçka Makineli...

Kapat