Yandex.Metrica
Tavukçu Bekir

Dondan Zarar Gören Çiftçilere Üç Yıl Borç Erteleme Müjdesi

TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı, AK Parti Manisa Milletvekili ve 25. Dönem milletvekili adayı Recai Berber, Gölmarmara’ya bağlı köylerde dondan zarar gören arazilerde incelemelerde bulundu, Demirci, Köprübaşı ve Gördes’te aday tanıtım toplantılarına katıldı. Vatandaşların ilgi gösterdiği Berber, çiftçilere zararlarının karşılanacağı müjdesini verirken, il genelinde afet bölgesi ilan edilmesi için çalışma yapacaklarını söyledi.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı, AK Parti Manisa Milletvekili ve 25. Dönem milletvekili adayı Recai Berber,  Gölmarmara’ya bağlı köylerde dondan zarar gören arazilerde incelemelerde bulundu, Demirci, Köprübaşı ve Gördes’te aday tanıtım toplantılarına katıldı.  Vatandaşların ilgi gösterdiği Berber, çiftçilere zararlarının karşılanacağı müjdesini verirken,  il genelinde afet bölgesi ilan edilmesi için çalışma yapacaklarını söyledi.
Recai Berber erken saatlerde Gölmarmara’ya bağlı üzüm bağlarında don olayının neden olduğu hasarı yerinde inceledi. Çiftçilerden uzun uzun bilgi alan Berber, oldukça geniş bir alanda don hasarının gerçekleştiğinin belirtilmesi üzerine, il genelinde benzer zarar olduğunun anlaşılması durumunda Manisa’yı afet bölgesi ilan edebileceklerini söyledi.
ÇİFTÇİNİN BORÇLARI ERTELENECEK
Berber, “Çiftçi vatandaşlarımızın zararlarının karşılanması için derhal çalışmalara başlattık. Tarım sigortası olanların zararı zaten karşılanıyor. Bu zarar tüm ildeyse belki afet bölgesi ilan etmek suretiyle, sigortası olmayan çiftçimizin de zararının bu şekilde karşılanmasını sağlayacağız. Bununla ilgili çalışma yapacağız. Zarara uğrayan çiftçinin borçlarını üç yıl bir yapılandırma dahilinde erteleyeceğiz. Bir yıl erteleme bunun için yetersiz kalır” diye konuştu.
DEMİRCİ, KÖPRÜBAŞI, GÖRDES BAĞRINA BASTI
Tarım arazilerindeki incelemelerinin ardından AK Parti’nin 9 aday milletvekili, AK Parti İl Başkanı ve partili belediye başkanları ile birlikte Demirci, Köprübaşı ve Gördes’te gerçekleştirilen aday tanıtımlarına katılan Recai Berber, yeni yatırımların müjdesini verdi. Daha önce ne söz verdilerse onları yerine getirdiklerini hatırlatan Berber, bazı çalışmaların ise tüm hızıyla sürdüğünü vurguladı.
Bu bölgelerde yaptıkları yatırımlarla lokasyonun cazibe merkezi haline gelmeye başladığını dile getiren Berber, Gördes gibi ilçelerde göç eden bazı Gördeslilerin tekrar ilçeye yerleştiklerini söyledi.
DEMİRCİ’YE MİSAFİRHANE
Berber,  “Hükümet olarak yatırımların takipçisiyiz. Demirci’ye yeni Gölet yapmak için çalışacağız. Hastane yaptık. Demirci’ye yakışır bir hükümet konağı inşa edeceğiz. Eski hastane binası için bir çalışmamız var. Burada Demircililere kulak verdik. İlçeden gençlerimizin zaman içinde ayrılmasıyla ilçede kalan yaşlılarımız için konforlu bir misafirhaneye ihtiyaç olduğunu öğrendik. Bunun çalışması başlayacak ve en kısa sürede tamamlanacak” dedi.
KÖPRÜBAŞI’NA MÜJDE
Köprübaşı’nda da geniş bir kalabalığa hitap eden Recai Berber burada daha önce sözünü verdikleri Gördes-Köprübaşı yolunun tamamlanmak üzere olduğunun altını çizdi. Bölgenin Türkiye’nin en kaliteli oniks mermer rezervlerine sahip olduğunu kaydeden Berber, “Bu yollar ile, bu yatırımlar ile doğal kaynağımız blok olarak satılmak yerine katma değerli bir şekilde ihraç edilecek. Köprübaşına Türkiye’nin her yerinden yatırımlar gelecek. Öte yandan Köprübaşına yeni bir üniversite binası yapacağız” şeklinde konuştu. Berber ayrıca, Halkbank Genel Müdürü ile görüştüğünü dile getirerek, Köprübaşı’na bir Halkbank şubesi açılacağını müjdeledi.
BELEDİYEDE 60 YENİ İSTİHDAM
Recai Berber, İŞKUR destekli olarak belediyeye ek maliyet getirmeksizin, 60 yeni Köprübaşılı gencin belediyede istihdam edileceğini de sözlerine ekledi.
BU BARAJ İZMİR’İ ARSENİKLİ SUDAN KURTARMAK İÇİN YAPILIYOR
Gidilen tüm ilçelerde belediye başkanlarına vatandaşlara yaklaşımlarından ve çalışmalarından ötürü teşekkür eden Berber, Gördes’te de büyük bir ilgi ile karşılaştı. Gördes’in geldiği noktada cazibe merkezine dönüşmeye başladığını söyleyen Berber, ilçeden göçenlerin ilçeden tekrar ev sahibi olmak istediklerini kaydetti. Gördes Barajı’nın ise İzmir’i arsenikli sudan kurtarmak için yapıldığını söyleyen Berber, “Bunun için 80 kilometre boyunca iki buçuk metrelik borularla su gönderiyoruz. Peki o İzmir Büyükşehir Belediyesi ne iş yapar. Arıtmasını, suyunu biz gönderiyoruz” dedi. – Haberinioku

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
Adsız
Sucuk ekmek tezgahında fuhuş baskını

Adana'da sucuk- ekmek satılan göl manzaralı kaçak barakaya baskın düzenleyen polis, erkeklerle para karşılığı ilişkiye girdiği öne sürülen Suriyeli 38...

Kapat