Reklam
Reklam Yandex.Metrica
Reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan: OHAL’i kaldırmayı düşünüyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: OHAL’i kaldırmayı düşünüyoruz
  • Yayınlanma Tarihi: 08.06.2018
Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim süreci ve sonrasına dair bütün merak edilenleri, ortak yayında değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Buket Aydın moderatörlüğündeki ‘Seçim Özel’de, Kanal D ve CNN Türk İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soysal ve Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat’ın sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar:

Sondakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında açıkladı: ”OHAL’i kaldırmayı düşünüyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kandil operasyonu hakkında, “Olayın tabi 2 boyutu var. Kandil var Sincar var. Irak’tan Türkiye’ye herhangi bir tehdit olursa, Bağdat yönetimiyle bunu görüşürüz. Bağdat ‘ben bunu çözerim’ dediği taktirde ne ala. ‘Çözemem’ derse Sincar’ı da Kandil’i de vururuz. Bunu ilk defa söylüyorum. Mahmur. Mahmur çok önemli. BM şöyle demiş böyle demiş… BM’nin Mahmur meselesini de halletmesi lazım. Mahmur bir kuluçka yuvasıdır. Ban Ki Moon ile bunları çok konuştum. Şimdi de konuşuruz. Bu meseleyi çözmezseniz vururuz. Kandil nereden besleniyor sanıyorsunuz? Mahmur’dan. Sincar da küçük bir Kandil’dir aslında.” dedi.

O terör üzerine giden bir kahramanın üzerine gidiyor”

– Biz, çıraklık dönemini, kalfalığı, ustalığı geride bıraktık. Şimdi halkımıza diyoruz ki bize başustalık için icazet verin. Sayın İnce’nin yeni yönetim anlayışı diye bir derdi var mı? Ben öyle bir şey duymadım. Teröre yönelik meydanda bir söz duydunuz mu? Sizler duyduysanız ayrı. Ben meydanlarda terörü anlatıyorum o ise terör üzerine giden bir kahramanın üzerine gidiyor.

“Bunlar bir proje örgüt”

– Biz kaç terörist etkisiz hale getirdiğimizi anlatıyoruz. O ise terörist başı ile gelen ‘meydanlara dökülün’ diyerek Kürt kardeşlerimizi sokağa döken Demirtaş’ı ziyaret ediyor. Ben bunları bir proje olarak değerlendiriyorum. Bunlar bir proje örgüt. Bu dayanışmayı anlamak mümkün değil.

“Terör örgütü desteğiyle parlementoya girenler var”

– Sözde adalet yürüyüşünde de yanlarında bu terör örgütü desteğiyle parlementoya girenler vardı. Bunların bir kısmı cezaevinde bir kısmı yurtdışında. Bunlar da gidip Edirne’de böyle bir zatı ziyaret ediyor.

“Tanker olsaydı büyük bir felakete dönüşürdü”

– Malum daha kısa bir süre önce Boğaz’da bir yalıya gemi çarptı. Allah göstermesin bu bir tanker olabilirdi. Tanker olsaydı büyük bir felakete dönüşürdü. Yıllar önce Haydarpaşa Limanı önünde olmuştu. O zamanlar Selimiye taraflarında aylarca yanmıştı.

“Kanal İstanbul projesi zevk için değil, stratejik bir proje”

– Bu her an olabilir. Yalıların bir çoğuna bu tür gemiler çarpmıştır. Kanal İstanbul projesi zevk için değil, bu stratejik bir proje. Kanal İstanbul, stratejik bir projedir. Bunu yaptığımız anda İstanbul’umuza ayrı bir güzelliği katarken stratejik bir damgayı da vuracağız

“Son haftada anlatacağım”

– Yeni yönetim sisteminde ne var ne yok son hafta bunları anlatacağım. Kurullarımız olacak. Bakan sayısının ciddi manada azalması, Cumhurbaşkanı’nın seri olacağı bir sistem gelecek. Şuan bileklerimiz bağlı, ama yeni dönemde ortak aklı devreye sokarak yanımızda ciddi bir ekip o ekiple beraber süreyi hızla işleten bir yapıyla Türkiye’yi uçuracağız.

“Bunlar Belediye Başkanlık sürecinden gelen projeler”

– Dün akşam gençlere söylediğim gibi. Orada söyledik. Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Aile Sosyal Politikalar Bakanlığını açıkladık. Son hafta yeni yönetim sistemini bir programla açıklayacağız. Biz Türkiye’yi 4 ana sütunun üzerinde yükselteceğiz dedik. Eğitim, sağlık, adalet emniyet. Muharrem İnce proje ile konuşmuyor o kaçak güreşiyor. Bizim Millet Bahçeleri diyoruz. Diyorki ben söyledim diyor. Bu projeler Belediye Başkanlık sürecinden gelen projeler.

“29 Ekimde yeni havalimanını açacağız”

– Havalimanının olduğu bu yer İstanbul’un çok içinde. Terminal binasını fuar ve müze olarak tutacağız. Her zaman projeler ihtiyaçlara göre şekil alır. Proje mimarları buna göre yapıyor. 29 Ekim’de açılışını yapacağımız yeni havalimanı şehre bağlantı yollarıyla uzak değil.

– Tv programı yapacağız. Onunla havalimanının son geldiği noktayı paylaşalım diyoruz ve bunun biz Türkiye’nin dünyaya dünyanın da Türkiye’ye bakışını değiştireceğiz. Yolcu potansiyeli yılda 90 milyon olacak. 2023’te 150 milyona çıkacak. 200 arasında değişebilir. Niye bize rakip gözüyle bakıyorlar? Türkiye büyüyor, uçuyor.

– Cumhurbaşkanlığına soyunan kişi havalimanını Kanal İstanbul’u hazmedemiyor. Butik şehirler kuracağız. Bunlarla İstanbul’un güzelliğine güzellik katacağız. Panama Kanalı ile tanınıyor, Süveyş te öyle. Kanal İstanbul da böyle tanınacak. Boğaz o tehditlerden kurtulmuş olacak. Oradan belki tenezüh gemileri, turistleri gezdirenler gidip gelsin diyoruz. Büyük gemilerin hepsi Kanal İstanbul’dan geçmek suretiyle tehditten kurtulmuş olalım.

– Türkiye’de en çok telefonu dinlenen kişi benim. Kılıçdaroğlu’nun böyle bir projesi varsa niye açıklamadı. SSK’nın genel müdürlüğünü yaptığında hastanelerimizin hali neydi. Projeye kabiliyeti olan bir insansan bir tane doğru düzgün hastane niye ortaya koymadın? Bunlar projeden anlamaz. Proje bizim işimiz. Belediye Başkanlığım döneminde ideallerim olarak gördüğüm hastaneler bunlar.

– 5 bin ambulansı sağlık örgütümüz içerisine dahil ettik. Mutluluk, huzur bu. Halk kendisini yönetene güvenecek. Öğrenci bursu biz geldiğimizde 45 liraydı şimdi 450 lira. Yurt hak getire. Şuanda biz yurt yapımında durmak yok yola devam ediyoruz. 600 binin üzerinde öğrenciyi yurtlarımızda barındırıyoruz.

– Kılıçdaroğlu’nun iftiraları çok çirkin, adalet duvarına çarptı. Şahsımı ve aile bireylerimi Man Adası’na para kaçırmakla itham etti. Parlamentodaki bütün milletvekilleri hırsız dediğinde bütün herkesi kapsıyor. Demekki o da hırsız. Böyle bir iftira ile boyacı sandığı başındaki kişini söylemesiyle kabullenmek olabilir mi? Şuanda bütün arkadaşlarımız dava açıyor. İnce nereye varır bilemem. Ama  hırsızlık iftirası bunların iliğine kadar işlemiş. Yargıda boylarının ölçüsünü almalarına rağmen yüzsüzlükle devam ediyorlar.

Haber : TGRTHABER

Reklam

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.