Yandex.Metrica

CEMAAT İSYAN’DA

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

İZMİR’in Torbalı İlçesine bağlı Atatürk Mahallesinde bulunan Aziz Davutlu Camisinin cemaati isyanda

 

Atatürk Mahallesi sakinleri kadınların ve kız çocuklarının İslam’ın ışığından ayrılmamaları için kendi aralarında para toplayıp cami yanında bulunan iki katlı yerin 2. katını düzenleyip kuran kursunu faaliyete geçirdiler. Torbalı Müftülüğü ve Torbalı Belediyesi’nin de desteğini alan ve büyük bir ilgi gören Kuran Kursunun yerini kümes olarak tabir edilen yıkık dökük bir yere taşınmayı planlanıyor.

Mahalle sakinleri kendi aralarında topladığı 13bin TL ile Müftülük ve Belediyenin desteği ile yaptırdığı yerin başka bir yere taşınmasını istemezken, cemaat “bundan önceki imam kendi imkanları ile gidip geliyordu. Burası daha önce camimiz için değerlendirilmek üzere yapılmıştı. Bizde Müftülük ve Belediye ile görüşüp kadınlarımız kızlarımız için böle bir yer yapılmasını istedik. Bizlerde mahalle sakinleri olarak para topladık. İki katlı yerin ikinci katını kadınlarımızın kuran kursu görmesi için düzenledik. Aşağı katta ise camimize gece gündüz bakan çevreyi düzenleyen kişiye verdik. Lakin yeni gelen imam 1. kata taşınmak istemedi ve 2. kata taşındı. Kuran Kursunu da bir alt kata alarak devam ettirdik. Bizler 13bin TLyi kuran kursunun yapılması ve düzenlemesi için toplarken yeni atanacak olan müezzin buraya gececiğini öğrendik. Kadınlarımız için ise kümes gibi bir yere layık gördüler. Bizler Atatürk Mahallesi sakinleri olarak bunu istemiyoruz.” diyerek isyanlarını dile getirdiler.

MÜFTÜ KİM?

2 bayan hoca ile Kuran kursu faaliyetini kümes gibi bir yere taşınmasını istemeyen mahalle sakinleri ve cemaat “2. İmamın ataması çıkalı çok oldu. Lojman olmazsa gelmeyeceğini görevi başlamayacağını söylemiş. Merkez camisinin 3 tane lojmanı var. Müftünün gücü yetiyorsa, gitsin o lojmanları boşaltıpta merkez camisinin imamlarını koysun. Niye derneğe gücü yetmiyor da Atatürk Mahallesine gücü yetiyor. Biz doğu insanıyız diye mi böyle baskı yapıyor. Biz bu olayı meclise kadar taşıyacağız” diyerek kuran kursu olarak düzenledikleri yerlerinin ellerinden alınmamasını ve kümes gibi bir yerinde kuran kursu olarak halkça istemediklerini dile getirdiler. – Ali Karaman/İzmir

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. REMZİ diyor ki:

    MÜFTÜ İSTİFA

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
s312017s
İzmir’de yaşamak güzeldir

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin büyük beğeni toplayan bisiklet kiralama sistemi BİSİM, Atatürk Lisesi öğrencilerinin sosyal aktivite projesine de ev sahipliği yaptı....

Kapat