Yandex.Metrica

Buca Belediyesi 1.Yüzme Şenliği başladı

Buca Belediyesi’nin ilçede ilkokul çağında ki çocukları yüzme sporuna teşvik etmek amacıyla düzenlediği Buca Belediyesi 1. Yüzme Şenliği başladı. İzmir’de bir belediye tarafından düzenlenen ilk yüzme şenliği olan Buca Belediyesi 1. Yüzme Şenliği’nde, ilçedeki 26 ilkokuldan 500 öğrenci kıyasıya yarışacak.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Buca Belediyesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleşen Yüzme Şenliği’nde okullar 6 bölgeye ayrıldı. Şenlik, birinci bölgede 10 ilkokuldan 72 öğrencinin katılımıyla başladı. Elemeler sonucunda her ilkokuldan seçilen 4 öğrenci, minik kulaçlarını okulunu en iyi şekilde temsil edebilmek için attı. Velilerin ve öğretmenlerin de heyecan içinde izlediği şenlikte minikler, 8 – 10 yaş arası yüzme ve tahtalı ayak ile 10 – 12 yaş arası yüzme ve tahtalı ayak kategorilerinde yarıştı. Her kategoride 1 ve 2’nci olan okullar 5 Haziran’da yapılacak finallere katılmaya hak kazandı.

Buca Belediyesi 1. Yüzme Şenliği’nde, birinci bölgede 10 ilkokulun kıyasıya yarışlarının ardından geride kalan 5 bölgede ise okullar, 8, 22 ve 29 Mayıs’ta eşleşmeler sonucunda finallere kalmak için yarışacak. Her kategoride 1 ve 2’nci olan okullar ise 5 Haziran’da yapılacak finallerde şampiyonluk için kulaç atacak.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
1
Akdoğan açıkladı: ‘Erdoğan sinirlendiğinde’

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan sinirlendiğinde "Bazen arkadaşı, bazen çocuğu gibi yaklaşmamız gerekir" dedi.

Kapat