Yandex.Metrica

‘BİZİM ÇOCUKLAR’ İLK ÖDÜLÜNÜ ALDI

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Konak Belediyesi’nin anne ve çocukların eş zamanlı eğitim görmesine olanak veren örnek projesi ‘Bizim Çocuklar’ başarısını ödülle perçinledi. İzmir’deki yerel yönetimlerin çocuk odaklı projelerini değerlendiren Mavi Uçurtma Çocuk Hakları Derneği (MUÇHA), Konak Belediyesi’nin Kasım 2014’te başlattığı Bizim Çocuklar projesini, ‘Yerel Yönetimler Yılın Çocuk Odaklı Projesi’ olarak seçti.

Çocuklar için çocukça çarpan yürekleri buluşturmayı amaç edinen Mavi Uçurtma Çocuk Hakları (MUÇHA) Derneği’nin tanıtım toplantısı Ege Palas Otel’de düzenlendi. İzmir’de çocuklar için hak temelli çalışma yapan derneğin tanıtım ve buluşma etkinliğine üyelerin yanı sıra çeşitli sivil toplum kuruluşundan temsilciler de katıldı. Toplantıda yerel yönetimlerin çocuk odaklı projeleri arasından yapılan değerlendirmeyle belirlenen, “Yerel Yönetimler Yılın Çocuk Odaklı Projesi’ ödülü sahibini buldu. Dernek yönetim kurulu üyelerinin oylarıyla belirlenen ödüle bu yıl Konak Belediyesi’nin dört farklı semt merkezinde eş zamanlı uyguladığı ‘Bizim Çocuklar’ adlı proje layık görüldü. Çocukların anneleriyle aynı çatı altında eğitim görebilmesine imkan tanıyan projeye verilen ödülü Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş aldı.

BAŞARILI SONUÇ VERDİ
Ödül töreninde konuşan Başkan Pekdaş, ilk etapta Ballıkuyu, Gültepe, İsmetpaşa ve Agora Semt Merkezleri’nde hayata geçirilen projenin kısa zamanda başarılı sonuçlar verdiğini söyledi. Alınan ödülün bu başarının ilk göstergesi olduğunu kaydeden Pekdaş, “Çok verimli bir projeyi hayata geçirdik. Kasım ayında başlayan proje yılsonuna kadar dört etapta devam edecek. İlk etap katılımcılarına yılbaşı günü sertifikalarını törenle verdik. Toplamda 500 anne ve çocuğa ulaşacağız. Çocuklarda çok olumlu değişim olduğunu gördük. Anneler ve bizler deneyimlerimizi paylaşıyoruz. Birbirimizin yerine kendimizi koymayı, aktif iletişimi, saygı duymayı, iyi insan olmayı öğreniyoruz. Çocuklarla iletişimde olmak olumlu sonuçlar veriyor” dedi.

ÖRNEK PROJE
Mavi Uçurtma Çocuk Hakları (MUÇHA) Dernek Başkanı Asiye Gökçe Burç da, İzmir’deki tüm yerel yönetimlerin çocuklara yönelik projelerini incelediklerini ve Bizim Çocuklar projesinin hem anneler hem de çocukların gelişimine olanak tanıyan örnek bir proje olduğu için ödüle layık gördüklerini söyledi. Burç, “Dernek yönetim kurulumuz İzmir’deki tüm yerel yönetimlerin çocuk odaklı projelerini inceledi. Yaptığımız değerlendirme sonunda Konak Belediyesi’nin dört semt merkezinde uyguladığı ve çocukların kültürel ve sanatsal anlamda gelişimlerini sağlayan ‘Bizim Çocuklar’ projesini ödüle layık bulduk” dedi. Burç, çocuk hakları konusunda mücadele etmek isteyen tüm İzmirlileri derneğe üye olmaya davet etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
unnamed (2)
İZMİR, EMITT’TEN ÖDÜL İLE DÖNDÜ

İzmir, İstanbul’da gerçekleşen 19. EMITT 2015– Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarından ödülle döndü. Fuar sonunda en iyilere ödülleri...

Kapat