BİZDEN İYİSİ VARSA BİZDEN’DİR DİYEN ADAM.

Ali Karaman
Ali Karaman
  • 12.04.2019

Seneler önce bir beden dünyaya geldi adaleti olmayan bu evrene.  Hamsinin bol olduğu horonların kemençeyle sevgili olduğu yerde dünyaya geldi. O yer Trabzon.  Lise hayatını Trabzon Lisesinde tamamladıktan sonra, İstanbul’a yol aldı. O yol artık kendisi ve ailesi için geri dönüşü olmayan bir yol oldu. İstanbul’da ilk önce İngilizce İşletme Bölümü hemen ardından İstanbul Üniversitesi İnsan Kaynakları ve Yönetim Bilim dalında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Okul yıllarında futbol’la fazlasıyla haşır neşir oldu. Bir çok kulüp’te yöneticilik yaptı. Cumhuriyet Halk Partisine olan aşkı 2009 yolunda iyice perçinleşti ve Beylikdüzü İlçe Başkanlığı yaptı. Onu takip eden yıllarda Belediye Başkanlığını kazanarak İstanbul’un 2014 Beylikdüzü başkanı oldu. Yıl 2019 bir sabah Beylikdüzünde yaşadığı evinin kapısı çaldı. Tam o sırada ailesiyle beraber kahvaltı sofrasına oturacakken, kapıyı çalan gençliğinden beri gönül vermiş neredeyse çocuklarından eşinden çok emek harcadığı partisinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kapısında durmaktaydı. İçeride sohbet çaylar kahkahalar uçuşurken, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ Ekrem İmamoğlu’na dönerek

Ekrem, İstanbul seninle yeni bir başlangıç yapacak…

Belki o an Ekrem İmamoğlu partisinin başkanı Kılıçdaroğlu’nun  ne demek istediğini algılayamasa da Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kılıçdaroğlu sözünü tekrarladı..

Ekrem, İstanbul seninle yeni bir başlangıç yapacak …

Evet Ekrem İmamoğlunu bırakın Türkiye’de Beylikdüzü’nün dışında hiç kimse tanımıyordu. Ekrem İmamoğlu Genel Başkanının sözlerinden sonra biran olsun karamsarlığa düşmeden ilk ağızdan tebliğ edilen görevi kabul etti ve İlk önce Partisi sonrada tüm İstanbullular için kolları sıvadı.

Ailesinden çocuklarından uzak ama bir o kadarda ailesi kadar çocukları kadar sevecek olan İstanbullularla kucaklaşmayı başardı. İlk önce tüm İstanbullular sonrada tüm Türkiye sevdi onu. Kimisinin süper kahramanı kimisinin oğlu, kimisinin de çözümü özü oldu. Ve güleç yüzüyle ekranlara çıktı ve dedi ki ..

Ekrem İmamoğlu varsa Çözüm var.

Sadece Cumhuriyet Halk Partisine gönül verenler değil diğer partilerden de İmamoğlu’na destek yağmaya başladı. İlk önce karalamaya çalıştılar yetmedi çamur atmaya çalıştılar baktılar olmuyor. Seçimde dediler ki 3 bin oyla kazandık dediler. Ama unuttukları bir şey vardı. İmamoğlu’nun söyleyeceği kelimeler daha bitmemişti..

Aylarca çalışan koşuşturan onunla yatıp onunla kalkan, onunla üşüyen onunla ısınan ekibi ve sevenlerin huzuruna çıktı ve dedi ki…

Tebrik etmesini bilirim.. Tebrik edilmeyi de beklerim.  

O gece onlarca canlı yayınlar yaparak elinde ki bilgileri paylaştı. İstanbullularla ve Türkiye ile.. Bir ajans kesmeye çalıştı İmamoğlu’nun hızını ama artık çok geçti. Çünkü saklanan söylenemeyen sözleri rakamları İmamoğlu anlatıyordu.. İşine gelen televizyon İmamoğlu’nu yayına bağlarken, işine gelmeyen ise İmamoğlu’nun varlığından bile bahsetmek istemiyordu.. Lakin ne yaparlarsa yapsınlar yapacak hiçbir şey yoktu. Sonuç mu?

2019 – 2024 yılları boyunca İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu nokta.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.