Reklam
Reklam Yandex.Metrica
Reklam

BEKLE: İSTİHDAMIN ÖNÜNÜ AÇACAĞIZ

BEKLE: İSTİHDAMIN ÖNÜNÜ AÇACAĞIZ
  • Yayınlanma Tarihi: 08.06.2018
Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara

AK Parti 1. Bölge Milletvekili Adayı Cemal Bekle, vatandaşların kapısını çaldı. İstihdam konusundaki talepleri alan Bekle, “İş ve meslek kurslarıyla birlikte vatandaşların istihdam edilebilirliklerini arttıracağız” dedi.

24 Haziran seçimlerine sayılı günler kala ilçe ziyaretlerini aralıksız sürdüren AK Parti 1. Bölge  Milletvekili Adayı Cemal Bekle, Selçuk’ta vatandaşlarla buluştu. Romanların yoğun olarak yaşadığı mahallelerde vatandaşların taleplerini dinleyen Cemal Bekle, istihdam konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Tüm illerde il istihdam kurullarına temsilci yerleştirilerek bu konudaki şartların olgunlaşmasını sağlayacaklarını dile getiren Bekle, Romanların işgücü piyasasına girişini kolaylaştırmak için işgücü piyasasının talep ettiği niteliklere kavuşturacak çalışmalar yapılacağını vurguladı.

ÇALIŞMALARI DİNLEDİ

Selçuk’ta ilk ziyareti ilçe başkanlığına yapan Vekil Adayı Bekle, Romanların yoğun olarak yaşadığı İsabey Mahallesi ve Sosyal Konutları ziyaret etti. Cemal Bekle’nin Selçuk programına AK Parti Selçuk İlçe Başkanı Osman Başterzi, Kadın Kolları Başkanı Ziynet Arabacı ve ilçe teşkilatı eşlik etti. Selçuk Zafer Mahallesi’nde AK Parti İlçe Başkanı Osman Başterzi tarafından düzenlenen iftar yemeğine katılan Cemal Bekle, ardından Selçuk Seçim Koordinasyon Merkezi’nde ilçede yapılan seçim çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı.

“SÜRE UZATILACAK”

İstihdam konusunda gelen talepleri değerlendiren ve vatandaşlara bu konuda yapılacak çalışmalar hakkında bilgi veren Vekil Adayı Bekle, “İl istihdam kurulunun yaptığı araştırmaya ve ihtiyaca göre, meslek dallarında iş ve meslek kurslarıyla birlikte vatandaşların istihdam edilebilirliklerini arttıracağız. İş kurmak isteyen Roman girişimcinin, KOSGEB girişimci hibe desteğinden yararlanması ile ilgili daha fazla pratik geliştireceğiz. Toplum yararına çalışma programlarının süresi uzatılarak, daha fazla Roman kontenjanının alınması sağlanacak çalışmalar yapacağız” ifadelerini kullandı.

ÇÖZÜM ODAKLI ÇALIŞMA

Roman STK’ların AB fonlarından gerektiği kadar yararlanamadığına dikkati çeken Cemal Bekle, bu konuda STK’ların kapasitesini güçlendirecek çalışmalar yapılacağını dile getirdi. Arabulucuk sisteminde eğitim ve sağlık alanlarında çözüm odaklı çalışmalar yapıldığını belirten Bekle, “Biz de niteliklerine ve temsil kabiliyetlerine göre eğitimli Roman gençlerinin, Romanların yaşadığı tüm illerde istihdam ederek, il müdürlüklerinde, sosyal hizmet koordinasyon merkezlerinde çalışmalarını sağlayabiliriz” diye konuştu.

Reklam

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.