Yandex.Metrica

Başkan Bakıcı’nın Polis Teşkilatı’nın 170. Kuruluş Yıldönümü Mesajı

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Türk Polis Teşkilatı’nın 170. Kuruluş Yıldönümü kapsamında Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı kutlama mesajı yayımladı. Başkan Bakıcı yayımladığı mesajda, polis teşkilatının toplumsal huzur ve güveni sağlamada büyük bir rolü olduğuna dikkat çekti.

Her zaman, her yerde, her şartta görevdeler

Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı Türk Polis teşkilatının 170. Kuruluş yıldönümü çerçevesinde yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Bugün Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 170. Yıldönümünü kutluyoruz. Polis, toplumda güven, huzur, barış, sükûnet gibi kavramların temini ve tesisi açısından önemli bir görev üstlenmektedir. Bu görev ki; zaman, mekan kavramlarına bağlı olmadığı gibi en zor ve imkansız şartlar altında da devam etmektedir.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk; “Polis asker kadar disiplinli, hukukçu kadar hukuk adamı, bir anne kadar şefkatli olmalıdır” sözüyle emniyet teşkilatı mensuplarının toplumsal hayatın içerisinde ne kadar yer aldığını göstermektedir.

Kuruluşu 170 yıl öncesine dayanan polis teşkilatı, değişen dünya şartları ve gelişen teknolojiye göre toplum hayatı içerisinde daha önemli bir misyon üstlenmiştir. Polis vatandaşın huzur içerisinde sokakta dolaşmasından, yarının teminatı olan gençlerimizin her türlü kötü etki altında kalmasının engellenmesine kadar pek çok görev üstlenmektedir.

Emniyet teşkilatının her kademesinde görev yapan polislerimiz sadece suç ve suçluyla değil, vatandaşla da her zaman iç içe olmuştur. Polisin suçluyla ilişkisi nasıl ki, sıkı bir çalışma disiplinine dayanıyorsa, vatandaşla ilişkisi de o kadar güven, sahiplenme ve dostluk duygusuna dayanıyor. Bu önemli gün münasebetiyle Polis Teşkilatının 170. Kuruluş yıldönümünü kutlar, tüm teşkilat mensuplarına saygı, sevgi ve minnetlerimi sunarım”

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
tay
NASIL AZARLADIĞINI ANLATTI

Öğretmen Halil Serkan Öz’ü öğrencilerin önünde aşağılayan Yalova Valisi Cebiroğlu, Öz’ün “Öğretmene Saygı Yürüyüşü”ne sendikaların zorlamasıyla katıldığını iddia etti. Tepkilerin...

Kapat