Yandex.Metrica

BARIŞ İÇİN SANAT

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Selçuk Şubesi tarafından düzenlenen “Barış için sanat” sergisinin açılışını yaptı. Seramik sanatının Selçuk tarihi açısından önemine dikkat çeken Başkan Bakıcı, kolları sıvayarak seramik yaptı.

Türk Postası muhabirinin edindiği bilgiye göre ; Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin Seramik Sanatçısı Güzin Ülgen, Esma Ülgen eğitmenliğinde düzenlenen seramik kursunda yapılan eserler, Selçuk Efes Kent Belleği’nde sergilenmeye başladı. Davetlilerle birlikte açılışı yapan Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı, “Seramik ustalarının çalışmalarının bu topraklarda yaptığını arkeolojik kazılarda görüyoruz. O dönemde başlayan çalışmaların günümüzde devam etmesi kayda değer bir yaklaşımdır. Seramik ustalarının yetişmesi, seramiğin hayatta kalması ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği tarafından ortaya konması takdirlik bir çalışmadır. Bize düşen ne görev varsa bu adımları biz belediye olarak yapmaya hazırız ve yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Selçuk Şubesi Başkanı Metin Çıtak ise sanatın öneminden bahsederek, ÇYDD’nin Türkiye genelinde bugüne kadar yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Çıtak, “Sergilediğimiz objeler seramik sanatını değil, içimizdeki gizli, amatör seramikçiyi sergiliyor. ‘Herkes için barış’ tek hedefimizdir” diye konuştu.

Katılımcılarla birlikte sergilenen seramikleri inceleyen Başkan Bakıcı kursiyerlerle birlikte kolları sıvayarak seramik yaptı.

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
ugur_mumcu_ustayi_saygiyla_aniyoruz_h8415
Hiç unutmadık ki!

İzmirliler, bombalı suikast sonucu hayatını kaybeden Türk basınının simge ismi Uğur Mumcu’yu, katledilişinin 22. yılında özlemle anacak. Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği...

Kapat