Yandex.Metrica

Aşıklardan Başkan Zolan’a ziyaret

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 5′incisi düzenlenen Uluslararası Ege Aşıklar Bayramı nedeniyle 5′i Türk dünyasından olmak üzere Denizli’ye gelen 22 aşık, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, bu yıl 5′incisini düzenledikleri Uluslararası Ege Aşıklar Bayramı’na katılan 5′i Türk dünyasından olmak üzere 22 aşığı makamında ağırladı. Türkiye’nin çeşitli illerinden ve Azerbaycan, Kırgızistan, Doğu Türkistan ve Kazakistan’dan olmak üzere Denizli’ye gelen aşıkların ziyaretine, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan ile Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı da katıldı. Aşıklara eşlik eden Denizlili Ozan Nihat, her yıl düzenlenen Uluslararası Ege Aşıklar Bayramı ile Denizli’de bu geleneği yerleştiren Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür ederek, isminin ebediyen yad edileceğini söyledi. Başkan Zolan ise, 5 bin yıldan bugüne kadar, Türk tarihinin başlangıcı ile gelen bu geleneğinin, aşık ve ozanlar ile günümüzde de yaşadığına dikkati çekti. Başkan Zolan, “Öncelikle sizlere teşekkür ediyorum. Uzak yollardan geldiniz, şeref verdiniz. Denizlimiz bugün ayrı bir güzelliğe kavuştu. Biz istiyoruz ki, geçmişteki değerlerimize sahip çıkalım, özümüzün olduğu değerlerimize sahip çıkalım ve yaşatalım” dedi.

“Geleneği beraber yaşatacağız”

Söz konusu değerlerin gelecek nesillere aktarılmasını istediklerini ifade eden Başkan Zolan, “Kendi değerlerimize sahip çıkarsak yaşatırsak, çocuklarımıza aktarırsak, gelecekte o çocuklarımız da bu değerlerimize sahip çıkar. Değerlerimizle yaşayan çocuklarımız olacak. Onun için biz bunu çok önemsiyoruz” dedi. Aşıklık geleneğinin kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, “Sizler bizim için ayrı bir değersiniz, bu güzelliği hep beraber yaşatacağız” diye konuştu. Konuşmaların ardından Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan’a hitaben kısa dörtlükler okuyan aşıklar ziyarete ayrı bir renk kattı.

Program

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 5′incisini düzenlediği 5. Uluslararası Ege Aşıklar Bayramı, 1 ve 2 Nisan’da yapılıyor. 1 ve 2 Nisan akşamı saat 20.30′da Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda sahneye çıkacak aşıklar, 2 Nisan’da Tavas, Serinhisar, Sarayköy ve Acıpayam’da da sahne alacak. Aşıklar ayrıca 2 Nisan günü Pamukkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi ve 5 lisede de çalıp söyleyecek. İki gün sürecek ücretsiz etkinliklere tüm Denizlililerin davetli olduğu ifade edildi.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
IMG_4137fasdf
Çeşme’de yelken keyfi

International Çeşme Yacht Club(ICYC), Ege Açıkdeniz Yat Kulübü (EAYK), Urla Yat Kulübü(URİYAT), Teos Marina ve Çeşme Marina tarafından ilki 2014 yılında...

Kapat