Reklam
Reklam Yandex.Metrica
Reklam

Akşener: Türkiye Dayanışma Fonu kuracağız

Akşener: Türkiye Dayanışma Fonu kuracağız
  • Yayınlanma Tarihi: 26.05.2018
Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara

Çorum’daki mitingde konuşan İYİ Parti’nin cumhurbaşkanı adayı Akşener, “Biz Türkiye Dayanışma Fonu diye bir fon kuruyoruz. 4,5 milyon insan şu anda takip altında. Haciz memurlarıyla karşı karşıyasınız. Bu 8 milyar TL eden bir rakam. 4,5 milyon kişinin borçlarını bir defaya mahsus affedeceğiz. İYİ Parti’nin cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Çorum’daki mitingde konuştu.

Akşener’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Dolar 4,71. Ekonomi Bakanı çıktı dolarla ne işimiz var diyor. Mazota, benzine, iğneden ipliğe ne varsa doların üstünden gelen sistemle oluyor. En son Çorum Şeker Fabrikası’nı sattın. O şeker fabrikalarını satın alanlara sesleniyorum. Cumhurbaşkanı seçildiğim gün iptal edeceğim. Oğlum kızım cebinde kaç lira var diye soruyorum. Erdoğan Erzurum’daydı. Bugün diyor ki, biri çıkmış insanlara cebinde kaç lira var diye soruyor diyor. Sen kendi cebine bak diyor. Ayıp be ayıp. Siyasetçinin görevi kendi cebini doldurmak değildir. Adam beni eleştireek diye millete bakışını söylüyor. Bakan çocukları karşısında vatan çocuklarının yanında yer aldım, yer almaya devam edeceğim.

“EMEKLİYE HER BAYRAM 1500 LİRA”

Her bir gence iş bulana kadar vatandaşlık maaşı bağlayacağım. Emeklilere her bayram 1500 lira vereceğiz. Biz Türkiye Dayanışma Fonu diye bir fon kuruyoruz. 4,5 milyon insan şu anda takip altında. Haciz memurlarıyla karşı karşıyasınız. Bu 8 milyar TL eden bir rakam. 4,5 milyon kişinin borçlarını bir defaya mahsus affedeceğiz. Parayı nereden bulacaksın deniyor. Fakir evlerinde iftar maratonu başladı. 16 senedir iktidardasınız ayıp. Almayın bunları evlerinize. Mehmet Şimşek araba kiralama işlerine laf ediyordu. Onlara ödenen para 8 milyar fındık fıstık parasıymış.

“TRT’Yİ SATACAĞIM”

Dün Kayseri yıkıldı. TRT 38 saniye beni göstermiş. Ne yapacağım biliyor musunuz? O çiftliği satacağım. TRT’yi satacağım parasını size vereceğim. Sizin ekranlarınız olabilir benim meydanlarım var. Çocuk tacizleri kadınlara tecavüzlerin önüne geçeceğiz. Öyle ağır cezalar çıkaracağım ki göresiniz.

Eğitimi birinci önceliğimiz yapacağız. Eğtiim gençlerin geleceğidir. Öğretmen dediğmiz meslek grubu hepsi kadrolu olmak zorundadır.”

Reklam

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.