Yandex.Metrica

2 gün kala herkese bu mesaj geliyor!

Elektronik ticarette yürürlüğe girecek yeni düzenlemeye 2 gün kala şirketler vatandaşı mesajlarıyla bezdirdi. iPhone, tablet, TV, bilgisayar çekilişine katılma karşılığında şirketler vatandaştan ‘onay’ almaya çalışıyor. Söz konusu mesajların 1 Mayıs’a kadar yoğun bir şekilde kullanıcılara gelmesi bekleniyor.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Milliyet’in haberine göre elektronik ticarette pazarlama ve tanıtım amaçlı ‘istenmeyen’ mesaj, arama ve e-posta gibi uygulamaların son bulmasına sayılı günler kala, şirketler ‘onay’ alabilmek için vatandaşı canından bezdirdi. Gün içinde art arda atılan mesajlarla, vatandaşa onay karşılığında iPhone, tablet, bilgisayar çekilişine katılma fırsatı sunuluyor.

STOĞU ERİTMEK İÇİN BOMBARDIMANA BAŞLADILAR

Buna ek olarak SMS gönderen firmalar ellerinde bulunan stoğu eritmek için de vatandaşı mesaj bombardımanına tutuyor.

29048832

1 MAYIS’TA YÜRÜRLÜKTE

Elektronik ticarette, 1 Mayıs’ta yürürlüğe girecek yeni düzenleme ile ticari elektronik ileti ve mesaj, alıcıya ancak önceden onayı alınmak kaydıyla gönderilebilecek.

NELER DEĞİŞECEK?

Elektronik ticaret için hazırlanan yeni düzenlemeyle, E-ticaret işlemlerinde veri giriş hatalarının belirlenebilmesi için ‘geri al’, ‘değiştir’ ve ‘sipariş özeti’ gibi butonlar zorunlu olacak. Düzenlemeye göre, Reklam için gönderilen her türlü e-iletilerde onay istenecek, rahatsız eden reklam 3 gün içinde kesilecek.

Yılbaşı, bayram kutlaması dönemlerinde kutlama iletileri reklam sayılarak tüketici onayı kapsamına alınacak. Böylece kutlama ve temenni iletileri de ticari ileti sayılarak tüketici onayı kapsamına alınacak.

Özellikle itiraz edilmediği takdirde esnaf esnafa SMS ya da e-posta gönderirken izin almayacak. Cihazın bakımı ya da servis için telefonunu bırakan müşteri ise reklam izni vermiş sayılacak. Borçhatırlatan SMS ya da e-postalara reklam konulamayacak. – Hürriyet

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
1429186571543
PTT ŞUBESİNE SALDIRI

PTT şubesine silahlı giren şahıs, bir kişiyi darp ederek yaraladı

Kapat