Yandex.Metrica

VEDAŞ’TAN BASIN AÇIKLAMASI

Dicle Haber Ajansı (DİHA) tarafından servis edilen ve Şirketimizin Saray İşletme Şefinin, Kurucan Köyü Muhtarına silah çektiği iddiasının yer aldığı haber içeriğindeki yanlış bilgiler nedeniyle kamuoyunu doğru bilgilendirme gereği duyulmuştur:

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Bölgemizde yaşanan ve etkisini yüksek kesimlerde daha çok hissettiren fırtınalı olumsuz hava şartları nedeniyle, Saray İlçemize bağlı bazı merkezlere bir süreliğine enerji verilememiştir. Olumsuz hava şartlarına rağmen Van’dan takviye ettiğimiz ekiplerimizle birlikte arızayı onarmak için çalışmalarımız sürmüştür. Arızayı onarırken Orta Gerilim (OG) hatlarımıza öncelik verilmiş, ardından Alçak Gerilim (AG) hatları onarılmaya başlanmıştır.

Bu çalışmalar sürerken Kurucan Köyü Muhtarı İşletme Şefimizi arayarak köylerine öncelik verilmesinde ısrar etmiş, İlçe Şefimiz de onarım programı dahilinde öncelikle OG hatlarına enerji verilebilmesi gerektiğini, daha sonra köy içi trafo postasına ve AG şebekelerinin enerjilendirme çalışmalarının yapılabileceğini ifade etmiştir. Köylerine öncelik verilmediği gerekçesiyle beraberinde kalabalık bir grupla İşletme binamızı basan muhtar; haberde yer aldığının aksine kendisi arbede yaratmış, beraberindeki kalabalıkla binamıza zarar vermiş, çalışanlarımıza, ailelerine hakaret ve küfürler etmiştir. Haber içeriğinde yer alan silah çekme gibi bir durum kesinlikle yaşanmamıştır. DİHA’nın servis ettiği haber içeriğinin aksine; personelimiz darp edilmiş ve yaşanan arbedede yaralananlar olmuştur.

Şirketimiz, yaşanan bu saldırının hemen ardından öncelikli olarak saldırganlar hakkında suç duyurusunda bulunmuştur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
2015-04-22_1077028715
Dabakan, “Polis- Adliye muhabiri 24 saat görevdedir”

İZMİR (Ege Ajans)- Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde, genç gazeteci adaylarıyla bir söyleşiye katılan Gazeteci Vahap Dabakan, gazeteciliğin en zor alanlarından...

Kapat