Yandex.Metrica
Tavukçu Bekir

VATANDAŞ VE MİNİBÜS ŞOFÖRLERİ İSYANDA

Senelerdir Kuşadası’nın çeşitli mahallelerinde kurulan çevre il ve ilçelerde de ismini sıkça duyuran semt pazar yerleri kapatılarak Çevre yolu üzerinde yapılan bir yapıya taşınarak Kuşadası’nın pazarına yeni bir yön verilmeye başlandı. Çoğu vatandaş mahallelerinden kaldırılan Pazar yerlerine isyan ederken bir çoğu toplu bir şekilde bulunmasından epeyce memnunlar.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Edinilen bilgilere göre ; Aydın’ın Kuşadası İlçesinde yeni yapısıyla açılışından bu yana hep gündemde olan basının gündemin den inmeyen kapalı pazar yeri tekrardan gündemin ilk konularında biri oldu. Kuşadası Belediyesinin yabancı turistler için yön belirleyici tabelaların hatalı yazılması ile gündemde yer bulan kapalı pazar yeri şuan şehir içi minibüs ve halkın isyanı ile tekrar gündemin ilk maddelerinden biri oldu. Şehir içi minibüs şoförleri pazar yerine giden yolcuları nerede indireceklerini merak ettiklerini söyleyip duruyorlar.

“200 TL TRAFİK CEZASI YEMEK EVİMİZE EKMEK GÖTÜREMEMEK DEMEK”

İlçenin çeşitli yerlerinden kapalı pazar yerine şehir içi minibüs hattını kullanan vatandaşlar kapalı Pazar yerin önünde inemiyorlar. Şehir içi minibüs şoförlerine Kuşadası Belediyesi ve Kuşadası Emniyet teşkilatın başlattığı bir çalışma ile pazar yeri önünde yolcu indirip bindirmenin yasak olduğu, yolcu indiren ve yolcu alan şoförlere ise 200TL para cezası kesildiği belirtildi. Yolcu indiremedikten ve yolcu alamadıktan sonra bu işi yapmanın bir anlamı olmadığını belirten şoförler “kendi hatalarını bizlerden vatandaştan çıkarıyorlar. Biz yolcu almayalım tamam evimize ekmek götürmeyelim. Kabulümüz lakin vatandaşa ne diyecekler acaba. Kendi servislerini ön plana çıkarmak isteyen Belediye acaba bizim gibi her 5 dakika da bir araç kaldıracak mı?” diyerek isyanlarını dile getirirken vatandaş ise “burası zaten başlı başına bir hata. Mahallelerimizde kurulan pazarlar kimin cebine zarar verdi de buraya yönlendirdiler. Peki yaptılar bari nerede inip nerede bineceğimize karışmasınlar. Zaten uzak mahallelerden geliyoruz birde bir o kadar yol yürüyüp Pazar yerine gitmek istemiyoruz. Cep parklar yapılsa hem bizler için daha güzel olur hem de şoför arkadaşlar için daha güzel olur. Böylece ne trafik sıkışır nede taraflar şikayetçi olur. Bir yer yapıyorsanız her şeyini planlayıp tamamlayıp açılışını o zaman yapın” diyen vatandaş Kuşadası Belediyesinin bu tür politikasından vazgeçmesini ve bir an önce yapılan hatalardan dönmelerini istiyorlar. Türkpostası

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
mutlu-aile
BİR BABANIN İSYANI “ÇOCUKLARIM ÜŞÜYOR VE BANYO YAPAMIYOR”

Türkiye’de işsizlik oranı her geçen gün arttıkça intiharlar ve aile içi şiddetle ile birlikte boşanmalar durmaksızın devam etmekte. Bu işsizlik...

Kapat