Yandex.Metrica
Tavukçu Bekir

VATANDAŞ İSYANDA “CAMİLERİMİZ 24 SAAT AÇIK KALSIN”

İbadethaneler Vatandaşın yaradanın huzuruna çıkıp ona şükür etmek, onunla sohbet etmek için yapılmış ve halk dilinde de Allah’ın evi olarak bilinen tövbelerin, ellerin dualarla semalara yükseldiği, topluluk halinde safların sıklaşıp dirsek teması ile birlikte beş vakit namaz kılınan yer Camilerimiz yatsı namazsından sonra ve Sabah Namazsından sonra namaza geç kalmış ve yetişememiş vatandaşlara kapalı.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

AYDIN’ın Kuşadası ilçesinde, ilçe’nin çeşitli yerlerinde bulunan ve bar ve pavyondan az camilerimiz gece ibadeti yapacak, kimsesiz ve huzur bulmaya gelen vatandaşlara kapalı. Kuşadası’nın Hanım Camisi sabah namazından sonra kapılarını kilit vuruyor. Namazını, duasını gizli bir şekilde camilerin o mistik havasında yapmak isteyen vatandaşlar “yetişemiyoruz bazen, bazen de işten geç çıkıyoruz. Koştura koştura camiye geldiğimizde cami kapılarının tamamen kapalı olduğunu görünce içimizdeki istek arzu kaybolup gidiyor. Biliyoruz ki kapıların kapalı olması içimizdeki şevki azaltmıyor aksine hırslandırıyor ama Kuşadası Müftülüğüne bu konuda isteklerimizi sunduğumuz halde kapıları halkın yüzüne kapatmaktan çekinmiyor” diyen vatandaşlar

Cami imamlarının üzerinde namaz kılmaya gelen ama kapılarının duvar olduğunu gören vatandaşın vebali üzerlerinde diyen vatandaş “ cami hocalarına soruyoruz neden kapatıyorsunuz diye hırsızlık deniliyor. Hatayı hata ile kapatmaya çalışıyorlar. Yanlış bir iş yapıyorlar. Sonuçta burası metropol bir şehir, iyisi de var kötüsü de var.. Ayyaşı da var düzgün vatandaşı da var. Bu cami kapılarının vatandaşa kapatılmasına sebep bir şey değildir” diyen halk isyan etti.

Bir akşam yatsı namazına giden ve Hanım Camisinin imamından ilginç bir diyalog yaşadığını belirten vatandaş, “Hocam anladık camileri ibadete kapatıyorsunuz bari şu yere serilenleri kaldırmayın da vatandaş ibadetini yapsın dediğimiz de Cami imamı insanlar üstünü örtüyor orada diyerek söylem yapınca şaşkınlığım bir kat daha arttı” diyen vatandaş, Camilere güvenlik kameraları konulacağına kapılarını kapatıp güvenlik içine aldığını düşünen zihniyeti kınadıklarını belirten halk artık camilerinin kapıları 24 saat açık olmasını istiyorlar.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
IMG_20150710_145438
GÖRME ENGELLİLER İÇİN YENİ YOLLAR

Kuşadası Belediyesi tarafından görme engelli vatandaşların tehlikelerden korunması ve gideceği yolda rehber olması için yollara hissedilebilir zemin döşeniyor.

Kapat