Yandex.Metrica

“Uğurlar olsun”

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Demokrasi şehidi Uğur Mumcu, katledilişinin 22. yılında İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde düzenlenen etkinlikle anıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun da katıldığı anma gecesine İzmirliler büyük ilgi gösterdi.

Türk Postası muhabirinin edindiği bilgiye göre ;  22 yıl önce bombalı bir suikast sonucu hayatını kaybeden gazeteci Uğur Mumcu, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikle anıldı. TOBAV (Devlet Tiyatroları Opera ve Balesi Çalışanları Yardımlaşma Vakfı) İzmir Şubesi’nin sanatsal katkılarıyla gerçekleştirilen anma gecesinde İzmirliler, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nin Büyük Salonu’nu tamamen doldurdu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da anma etkinliğini izleyenler arasındaydı.

Bu yılki teması “Demokrasi, Hukuk ve Sanat” olarak belirlenen etkinlikte Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Akut Kurucu Genel Başkanı Nasuh Mahruki, Uluslararası Tiyatro Eleştirmenleri Birliği Türkiye Merkezi Başkanı Üstün Akmen, Türkiye Gazeteciler Federasyonu ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel, Cumhuriyet Gazetesi Ege Bölge Temsilcisi Serdar Kızık, TOBAV İzmir Şube Başkanı Hale Gökalpsezer ve CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay da birer konuşma yaptı.

Haluk Işık’ın metin yazarlığı ve yönetmenliğindeki programın sunuculuklarını Altuğ Dilmaç ve Kıvılcım Erdem Karadayı üstlendi. Şef Ali Hoca’nın yönetimindeki TOBAV Orkestrası’na, Şef Şahin Erkılıç’ın yönettiği TOBAV Gençlik Korosu eşlik etti. Sinema ve tiyatro sanatçısı Gülsen Tuncer ise seslendirdiği şiir ve metinlerle izleyicilere duygu dolu anlar yaşattı. Gece TOBAV Çocuk Korosu’nun da eşlik ettiği şarkılarla sona erdi. Programın finalindeki “Uğurlar Olsun” ve “Güzel Günler Göreceğiz” isimli şarkıları ise salonu dolduran izleyiciler sanatçılarla birlikte seslendirdi.

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
s200421
“Akıllı kavşaklar” için pilot çalışma başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kavşaklarda bekleme sürelerini kısaltacak “Akıllı” trafik sistemi için Bornova ve Bayraklı ilçelerindeki pilot çalışmalara başladı. Migros ve...

Kapat