Yandex.Metrica

Uğur Mumcu Kuşadası’nda anıldı

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Gazeteci yazar Uğur Mumcu yokluğunun 22. yılında Kuşadası Belediyesi ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kuşadası örgütünün düzenlediği törenle Erkan Yücel sahnesinde anıldı.

Halkın yoğun ilgi gösterdiği anma törenine, Kuşadası Belediye Başkan yardımcısı Muzaffer Eryiğit, CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar, CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçi, CHP İlçe Başkanı Soner Kaplan ve Kuşadası Belediyesi Meclis Üyeleri de katıldı. Uğur Mumcu ve idealleri hakkında gerçekleştirilen konuşmalarla başlayan tören yerini Grup Yeşil Kasaba’nın katıldığı müzik ve şiir dinletisine bıraktı.

Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar yaptığı konuşmada,Uğur Mumcu ile ilgili “ilk hatırladığım faşistlerce katledilen kişi Bedrettin Cömert’ti Aydın Lisesini bitirdikten sonra ilk ve tek tercihim olan siyasal bilgiler fakültesine gittim, o dönem “Ser verip sır vermeyen” lakabı ile bilinen İbrahim Kaypakkaya’nın siyasi hareketini benimsedim. Bedrettin Cömert o dönemde hayatını kaybetti, Cömert Solculara örnek davranışlarıyla bilirdi. Onun arabası parçalandıktan sonra 17-18 yaşlarında bir üniversite öğrencisiydim. O ölümü tarif etmem imkansız ve o ölü karşısında içimi kapsayan hüznü de anlatamam. Aynı hüznü, ve duyguları, 24 Ocak 1993 tarihinde Uğur Mumcu katledildiğinde de hissettim. Uğur Mumcu araştırmalarıyla, fikirleriyle duruşu ile bilinen bir gazeteciydi. O fikirleri yüzünden katledildi” dedi. Araştırmacı Gazeteci Yazar Uğur Mumcu, 24 Ocak 1993 tarihinde arabasına kurulan patlayıcının patlatılması sonucu hayatını kaybetmişti.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
s555200
Türkiye’de ilk

Dünya İtfaiye Sporları yarışmalarında erkek takımıyla mücadele eden İzmir Büyükşehir Belediyesi, şimdi de Türkiye’nin ilk, dünyanın ise 5. İtfaiye Kadın...

Kapat