Yandex.Metrica

Turizmcilerden Büyükşehir’e ziyaret

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Denizli’de turizm sektörünün temsilcileri 15-22 Nisan Turizm Haftası dolayısıyla Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci’yi ziyaret etti.

 

15-22 Nisan Turizm Haftası dolayısıyla Kültür ve Turizm Denizli İl Müdürü Mehmet Korkmaz, Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) Başkanı Murat Şen, Denizli Pamukkale TURSAB Bölge Yönetim Kurulu Başkanı Turan Köseoğlu, acente ve sektörün temsilcileri Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci’yi ziyarette bulundu. Korkmaz, ziyarette yaptığı konuşmada, Turizm Haftası’nı turizmcilerin bayramı olarak algıladıklarını belirterek, “Dünya turist sayısına baktığımızda 2002-2014 yılları arasında turist sayısında yüzde 66 bir artış olduğunu görüyoruz. Ülkemize baktığımızda bu artış oranının yüzde 179′lara ulaştığını, turizm geliri anlamında yüzde 45 olan dünya turizm geliri artışının ülkemizde yüzde 191′i bulduğunu görüyoruz. Bu rakamlar ülkemiz turizmi için sevindirici. İlimiz turizmine baktığımızda aynı şekilde olumlu derecede yansıdığını görüyoruz. 2002-2014 döneminde Denizli’ye gelen turist sayısında yüzde 63 artışla 2 milyon 785 turist geldiğini görüyoruz” dedi.

Laodikya’nın Türkiye’de başka örneği yok

Başkan vekili Değirmenci ise, “Denizli” ve “turizmin” birbiriyle örtüşen ve yakışan kelimeler olduğuna dikkati çekerek, “İnşallah Turizm Haftamız münasebetiyle Denizli turizminde farkındalık yaratma anlamında; ‘Denizli turizmi nerelerde, daha iyi nasıl olur ve hedefe en kısa sürelerde nasıl ulaşabiliriz’ konularını sorgulamamız lazım. Bugüne kadar Büyükşehir Belediyemiz, Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Bakanlıklar, yerel yönetimler ve hükümetimiz turizmin kalkınması ve ilerlemesi anlamında pek çok yatırım yaptı” dedi. Turizmde dünya ölçeğinde düşünmek gerektiğini ifade eden Değirmenci, şöyle konuştu: “Denizli, sadece bölgesi veya ülkesi ile yarışan bir kent olmanın ötesinde dünya standartlarıyla yarışabilen, dünya standartlarını yakalayabilen bir şehir olmalı. Alt ve üst yapı anlamında ciddi mesafeler kaydettik zaten. Hakikaten marka kent olma yolunda ciddi adımlar atıyoruz. Turizmi destekleme anlamında da belki ülkemizde örnek olabilecek pek çok etkinliğe imza atıyoruz. Bunların en başında da Laodikya Antik Kenti kazılarına verdiğimiz destek geliyor. Türkiye’de başka örneği olmayan bir destek.”

Bozdağ’ı dünyaya tanıtacağız

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin klasik turizmi çeşitlendirme, turizme renk katma anlamında bir çok yatırımının bulunduğuna işaret eden Değirmenci, “Bozdağ Kayak Merkezimizi inşallah dünya turizmine kazandıracağız. Sosyal donatılarıyla, hizmet sektörüyle önümüzdeki kış dönemine sadece Türkiye’de değil dünyada da ciddi bir tanıtımla bu tesisimizi dünya turizmine kazandırmayı hedefliyoruz” dedi.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
Yel, kayadan ne koparır

Bakıyorum, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile İzmir Gazeteciler Cemiyeti'nin yeni yönetimi 120 yıllık çınar Yeni Asır Gazetesi'ne karşı adeta güç birliği...

Kapat